Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Czas na hit 2. Ekstraligi, czy ostrowianie odrobią straty z Bydgoszczy? Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – Abramczyk Polonia Bydgoszcz [Zapowiedź]

hit 2. Ekstraligi
Fot. Anna Kłopocka

Autor: Krzysztof Grzęda

Czas na hit 2. Ekstraligi, czy ostrowianie odrobią straty z Bydgoszczy? Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – Abramczyk Polonia Bydgoszcz [Zapowiedź]

Pojedynek tych dwóch drużyn zapowiada się naprawdę świetnie. Przed startem ósmej rundy spotkań pierwsze miejsce w tabeli zajmowali bydgoszczanie, a ostrowianie byli o dwie pozycje niżej. Oba zespoły przed sezonem były stawiane jako faworyt do awansu, co z lepszym bardzo gorszym skutkiem były w stanie potwierdzać. Polonia do tej pory odjechała siedem meczów i 5 z nich wygrała, a ulegli na wyjazdach, w Krośnie i Poznaniu, gdzie w trakcie meczu stracili Kaia Huckenbecka, w obu przypadkach były to porażki sześcioma punktami.

Natomiast w Ostrowi również przegrała dwa spotkania, ale mają o jedno odjechane mniej. Podopieczni Mariusza Staszewskiego zdobyli 38 punktów w Bydgoszczy, a 39 w Rybniku. Do formy zespołu z województwa Kujawsko-pomorskiego nie można mieć większych zastrzeżeń, ponieważ spisują się bardzo dobrze, to w przypadku gospodarzy niedzielnego pojedynku takie się już pojawiają.

Ostrowianie w ostatnie dwa domowe spotkania rozgrywali przeciwko Texom Stali Rzeszów orsz H. Skrzydlewska Orłowi Łódź, czyli zespołom typowanych do walki utrzymanie, a bardzo mocno się męczyli wygrywając 47-43 i w obu przypadkach wyrywali zwycięstwo w ostatnim wyścigu. Zdecydowanie zawodzi Wiktor Jasiński, który po ostatnim meczu jest najgorszym seniorem na zapleczu PGE Ekstraligi. Takich problemów nie mają w Bydgoszczy, tam cała drużyna jedzie bardzo dobrze, o czym najlepiej świadczy ostatni mecz rozegrany na własnym torze przeciwko Innpro ROW-wowi Rybnik, który zakończył się wynikiem 61-29.

Pierwszy pojedynek tych zespołów w tym sezonie odbył się na inaugurację i padł wynik 51-38 na korzyść gospodarzy tego spotkania. Ostrowianie odjechali ten mecz w osłabieniu, bowiem stracili już w pierwszym wyścigu Gleba Czugunowa. Taki wynik sprawia, że Polonia jest faworytem do wygrania meczu, jak i zdobycia punktu bonusowego. Ważną informacją jest, że na torze w Ostrowie Wielkopolskim pojawiła się plandeka, ponieważ na noc z soboty na niedzielę prognozowane były opady deszczu.

Co ciekawe Polonia Bydgoszcz na wygraną w Ostrowie czeka już prawie 16 lat! Ostatni raz tej sztuki dokonali 7 września 2008, gdy wygrali 47-42. W tym spotkaniu udział wziął Krzysztof Buczkowski, którego również obejrzymy w niedzielnym meczu. Natomiast ostatnie mecze rozegrane w Ostrowie były zdecydowanie pod dyktando Ostrovii. Przed rokiem padł  wynik 51-38, trzy lata temu był najwyższy wynik od momentu powrotu obu drużyn na drugi poziom rozgrywek, bo było aż 54-36, a w 2020 roku zespół Mariusza Staszewskiego wygrał 53-37

Początek tego bardzo ciekawie zapowiadającego się meczu w niedzielę o 18:00. Sędzią będzie Michał Sasień, a komisarzem toru Krzysztof Gałandziuk.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:
1. Kai Huckenebeck
2. Tim Sorensen
3. Mateusz Szczepaniak
4. Andreas Lyager
5. Krzysztof Buczkowski
6. Franciszek Karczewski
7. Oliwier Buszkiewicz
8.

Arged Malesa Ostrów:
9. Chris Holder
10. Tobiasz Musielak
11. Wiktor Jasiński
12. Frederik Jakobsen
13. Gleb Czugunow
14. Tobiasz Potasznik
15. Sebastian Szostak
16.

MAAS 170923 19 1
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *