baner 1200 200
Grzegorz Leśniak w magazynie BsTV : "Do sezonu ma powstać nowa trybuna!" 5

Grzegorz Leśniak w magazynie BsTV : „Do sezonu ma powstać nowa trybuna!”

We wtorkowym magazynie Best Speedway 1. LŻ gośćmi Rafała z kanału Żużlowy Degustator oraz Krzysztofa Dziamskiego byli Sławomir Kryjom – menedżer AC Landshut oraz Grzegorz Leśniak – prezes Wilków Krosno, który wypowiedział się na temat rozbudowy stadionu w mieście z województwa podkarpackiego. Przypomnijmy, że Wilki Krosno awansowały w minionym sezonie do 1. LŻ. Wymagania wzrosły pod każdym aspektem. Jeśli chodzi o obiekt Wilków Krosno to w najbliższym czasie powstanie nowe oświetlenie. Nadal pod znakiem zapytania stoi udział kibiców na stadionach w nowym sezonie z powodu sytuacji na świecie. W Krośnie apetyt na żużel ze strony fanów jest ogromny i wielką stratą dla tego klubu byłby brak widzów na trybunach. Wilki wierzą w to, że kibice wrócą na stadiony i została wdrożona w życie decyzja o rozbudowaniu obiektu.


Uczestnicy czatu: Czy w perspektywie planów ekstraligowych miasto Krosno zamierza wybudować nowy stadion? Jak wygląda kwestia z oświetleniem na obecnym obiekcie?

Grzegorz Leśniak: Jeśli chodzi o oświetlenie to lada dzień ma zostać rozstrzygnięty przetarg. Będą wybudowane cztery maszty oświetleniowe na Krośnieńskim stadionie. Wówczas ten obiekt będzie spełniał wszystkie wymogi infrastrukturalne PZM. Odnośnie stadionu to miasto przygotowało plan rozbudowy. W kolejnych latach mam nadzieję, że włodarze będą go wdrażać. Brakuje trybuny na pierwszym wirażu oraz na prostej przeciwległej do startu. Dziś wjechały ciężkie maszyny na drugi wiraż i do sezonu ma powstać nowa trybuna na 750 miejsc. Wszystko krok po kroku.

Cała rozmowa z Grzegorzem Leśniakiem oraz Sławomirem Kryjomem dostępna jest Tutaj.

fot. Dariusz Błażejowski

baner 1200 200
Grzegorz Leśniak w magazynie BsTV : "Do sezonu ma powstać nowa trybuna!" 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.