Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Artykuły/Metalkas 2. Ekstraliga/Wywiady

Grzegorz Leśniak o dotacji z miasta

Grzegorz Leśniak

Autor: Jakub Żak

Grzegorz Leśniak o dotacji z miasta

Nie od dziś wiadomo, jakie znaczenie dla klubów żużlowych mają pieniądze z miast. Wicemistrz eWinner 1. Ligi Żużlowej ma otrzymać 190 tysięcy złotych z dotacji. Kwota zdecydowanie odstaje od tych, które otrzymują inne kluby na tym poziomie rozgrywkowym. Komentarza w tej sprawie udzielił nam Prezes klubu Grzegorz Leśniak.

„Otrzymaliśmy dotację w wysokości 190 tysięcy złotych i dziękujemy za nią. Oczywiście chcielibyśmy otrzymać większe środki, zbliżone nieco do tych, które trafiają do innych klubów w 1. Lidze. Miasto przyznało tyle, ile może i trzeba zakasać rękawy i pracować, aby budżet klubu był większy” – powiedział sternik Wilków Krosno.

W minionym sezonie Krośnianie wywalczyli srebrny medal eWinner 1. Ligi i zwyciężyli zmagania w rundzie zasadniczej przy jeszcze niższej dotacji niż ta, którą otrzymali w tym roku. Tymczasem Polonia Bydgoszcz i Orzeł Łódź w zeszłym sezonie nawet nie dostali się do fazy play-off, a od swoich miast otrzymali kolejno 1,5 miliona i 760 tysięcy złotych – „Porównując naszą dotację do innych klubów, widać jakie działania musimy wykonać, aby skutecznie rywalizować z innymi zespołami. Różnica na starcie jest bardzo duża. Także ogrom pracy przed nami i skupiamy się na tym, żeby każdego dnia budżet klubu był jak najwyższy. Trzeba też pamiętać, że Krosno nie jest dużym miastem, więc środków przekraczających milion złotych na pewno się nie spodziewaliśmy” – stwierdził prezes Cellfast Wilków.

Jak widać drużyna z Krosna potrafi doskonale radzić sobie w rozgrywkach żużlowych mimo względnie małego wsparcia ze strony miasta. Klub po udanym sezonie ponownie zbudował mocny skład i nadal ma zamiar rywalizować o miejsce w czołówce eWinner 1. Ligi„Pracujemy każdego dnia, aby sytuacja finansowa klubu była stabilna, a na ten moment nie jest w żaden sposób zagrożona. Patrząc na to, jaką my mamy dotację, a jaką mają inne kluby, tym bardziej należy zwrócić uwagę, jak dobry wynik osiągnęliśmy w minionym sezonie i teraz również z otwartą przyłbicą przystąpimy do rywalizacji i mam nadzieję, że dostarczymy równie dobrych wrażeń jak w 2021 roku” – podsumował Grzegorz Leśniak.

fot. Paweł Wilczyński

Bez tytulu 60×42 cm 1280×720 px 1280×150

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×