Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Greg Hancock o swojej roli w gorzowskiej Stali: „Mam pomagać młodszym zawodnikom i być kimś w rodzaju mentora.”

Greg Hancock
Fot. Roman Biliński

Autor: Paweł Płóciniak

Greg Hancock o swojej roli w gorzowskiej Stali: „Mam pomagać młodszym zawodnikom i być kimś w rodzaju mentora.„.

Greg Hancock w tym roku jest członkiem teamu Szymona Woźniaka, któremu będzie pomagał podczas rund Grand Prix, a także spotkań PGE Ekstraligi. Amerykanin również będzie mentorem dla najmłodszych żużlowców ebut.pl Stali Gorzów.

Do tegorocznego teamu Szymona Woźniaka dołączyła bardzo znana postać w środowisku żużlowym czterokrotny indywidualny mistrz świata Greg Hancock. Amerykanin ma pomagać żużlowcowi ebut.pl Stali Gorzów podczas jego debiutanckiego sezonu w cyklu Grand Prix oraz także podczas spotkań ligowych w PGE Ekstralidze. Wcześniej Hancock był częścią zespołu telewizyjnego w trakcie transmisji rund indywidualnych mistrzostw świata, a przed tym znajdował się w sztabie Betard Sparty Wrocław.

– Szymon zadzwonił do mnie pod koniec zeszłego sezonu. Był bardzo otwarty i szczery, wyjaśnił swoją sytuację, zadawał mi pytania. Opowiedział, dlaczego chciałby mojej pomocy przed cyklem SGP. Mi oczywiście nietrudno było odpowiedzieć „no jasne”. Szymon chce ciężko pracować i korzystać z rad, więc zobaczymy, do czego razem dojdziemy – przyznał Greg Hancock dla ekstraliga.pl

Podczas zimowych przygotowań do sezonu Szymon Woźniak wraz z najbliższą rodziną poleciał do Kalifornii, by trenować pod okiem Hancocka. W Stanach razem z właśnie Gregiem Hancockiem oraz Lukiem Beckerem jeździł na rowerze, pokonując wiele kilometrów, ale sam Woźniak także korzystając z panującej tam bardzo dobrej pogody, wyjechał na tor.

– Z mojej perspektywy było świetnie i mam nadzieję, że Szymon ma podobne odczucia. Dla nas była to dobra okazja na skrócenie dystansu między sobą i lepsze poznanie się przed rozpoczęciem współpracy. Mogliśmy sprawdzić, jak możemy razem pracować i na co nas będzie razem stać – przyznaje Amerykanin.

Podczas świąt wielkanocnych ebut.pl Stal Gorzów ogłosiła, że Hancock nie tylko będzie doradzał Szymonowi Woźniakowi, ale także będzie obecny w parkingu i pomagał wszystkim zawodnikom zespołu szczególnie tym najmłodszym. Dla polskich jak i zagranicznych młodzieżowców gorzowskiej drużyny rady tak utytułowanego żużlowca mogą być bardzo pomocne, by jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła.

– Okoliczności nawiązania współpracy były dość podobne. Mam pomagać młodszym zawodnikom i być kimś w rodzaju mentora. Wydaje mi się, że wspólnie z klubem możemy pomóc rozwinąć zaczynające się kariery, a także zapewnić stabilność chłopakom. Oczywiście nie będę w stanie być częścią zespołu podczas każdego meczu, lecz będę pomagał na tyle, na ile będę mógł – powiedział Hancock.

434473657 979082164225555 7346498358463010098 n
Fot. Roman Biliński
Stal Gorzów
Fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *