Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

GP na żużlu się nie zatrzymuje. Pora na kolejną odsłonę cyklu [ZAPOWIEDŹ]

GP na żużlu
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

GP na żużlu się nie zatrzymuje. Pora na kolejną odsłonę cyklu [ZAPOWIEDŹ]

Po raz pierwszy w tym sezonie nie uświadczyliśmy żadnej przerwy między kolejnymi turniejami z cyklu Speedway Grand Prix. Przed tygodniem najlepsi żużlowcy świata rywalizowali w Pradze, natomiast już dziś powalczą o kolejne punkty w niemieckim Teterow. Początek zawodów klasycznie o godzinie 19:00.

Zapowiedź meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – ROW Rybnik. Kto przerwie złą passę?

Do Niemiec jako lider cyklu przyjeżdża oczywiście Bartosz Zmarzlik. Trzykrotny mistrz świata powalczy o to, aby utrzymać prowadzenie w mistrzostwach świata, ale również o swoje pierwsze zwycięstwo w Teterow. Do tej pory Zmarzlik stał tu aż cztery razy na podium (3x 2. miejsce, 1x 3. miejsce), ale nigdy nie wygrał w finale. Co ciekawe, podczas ostatnich dwóch turniejów rozgrywanych w Teterow sztuki tej dokonali dwaj pozostali Polacy startujący w cyklu – Patryk Dudek (2022) oraz Maciej Janowski (2019). Przed rokiem „Duzers” błyszczał, przez cały turniej gubiąc jedynie dwa „oczka”.

W tym roku z torem w Teterow było sporo zamieszania. Organizatorzy mieli problem z odpowiednim przygotowaniem nawierzchni na kilka tygodni przed GP na żużlu. Pod koniec maja test toru został przerwany przez zawodników, którzy walczyli na nim jedynie o bezpieczne dojechanie do mety. Organizatorzy przekazali jednak, że w minionym tygodniu tor ponownie przechodził testy i tym razem wszystko poszło zgodnie z planem. Mimo wszystko zawodnicy zapewne szykują się na cięższe niż zwykle warunki. Takie bowiem zapamiętali z Teterow przed rokiem.

Sytuacja w klasyfikacji generalnej jest niezwykle ciekawa. Mały krok przed wszystkimi są aktualnie Bartosz Zmarzlik (50 pkt) oraz Fredrik Lindgren (47). Za nimi dość blisko trzymają się Jack Holder (42) oraz Martin Vaculik (41). Później mamym grupę pościgową złożoną z Jasona Doyla, Roberta Lamberta, Dana Bewleya i Leona Madsena. Patryk Dudek oraz Maciej Janowski są, póki co w bardzo ciężkiej sytuacji – plasują się bowiem na dwunastym i trzynastym miejscu. GP w Teterow to idealna okazja na rozpoczęcie marszu w górę tabeli – wszak są to ostatni dwaj zwycięzcy na tym torze w cyklu.

Uczestnicy GP w Teterow

Bartosz Zmarzlik #95
Leon Madsen #30
Maciej Janowski #71
Fredrik Lindgren #66
Robert Lambert #505
Daniel Bewley #99
Patryk Dudek #692
Tai Woffinden #108
Martin Vaculik #54
Jason Doyle #69
Mikkel Michelsen #155
Jack Holder #25
Max Fricke #46
Anders Thomsen #105
Kim Nilsson #233
Kai Huckenbeck #16

Norick Bloedorn #17
Michael Haertel #18

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *