Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Składy

Zapowiedź meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – ROW Rybnik. Kto przerwie złą passę?

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Autor: Edyta Wojdeł

Zapowiedź meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – ROW Rybnik. Kto przerwie złą passę?

Przed nami 9. runda 1. Ligi Żużlowej. Już w tę sobotę 10.06 o godz. 16:30 na łódzkiej Moto Arenie odbędzie się kolejne rewanżowe spotkanie fazy zasadniczej. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź podejmie na domowym torze ROW Rybnik.

Sobotnie spotkanie będzie jedynym zaplanowanym na ten dzień meczy, na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. Gospodarze podejmą gości z rybnickiego ROWu, z którymi przegrali podczas meczu w Rybniku.

Drużyna H. Skrzydlewska Orzeł Łódź w ostatnim czasie testuje różne konfiguracje składu, jednak żadna z nich nie zapewniła jeszcze łodzianom wygranej. Po dołączeniu do ekipy Orłów Rune’a Holty, pauzowali już Timo Lahti oraz Jakób Jamróg. Tym razem jednak obaj zawodnicy mają zaprezentować się ponownie przed łódzkimi fanami żużla. Zmianie uległ również dobór juniorów. Wyraźnie widać, że trener Marek Cieślak usilnie stara się zbudować kompatybilną drużynę, jednakże, jak do tej pory, efekty tych prób pozostawiają jeszcze sporo do życzenia.

Pasmo łódzkich porażek rozpoczęło się właśnie w Rybniku, a podtrzymały je dwa spotkania z, bardzo silną w tym sezonie, drużyną z Zielonej Góry. Dla H. Skrzydlewska Orła Łodzi sobotnie spotkanie może być dobrą okazją do przełamania. W szczególności jeśli uwzględnić fakt, iż rybnickie Rekiny w tym sezonie nie wygrały jeszcze żadnego meczu na wyjeździe. Orły by zgarnąć bonus z dwumeczu, potrzebują zainkasować co najmniej siedem punktów.

Żużlowcy ROWu Rybnik w ubiegłym tygodniu bardzo konkretnie poradzili sobie na własnym torze z gośćmi z Niemiec. Jednakże, chociaż u siebie przegrali tylko jedno spotkanie, to nie ulega wątpliwości, iż wszelkie mecze wyjazdowe są dla nich ewidentnym problemem. Sześciopunktowa przewaga z pierwszego spotkania tych drużyn może jednak okazać się dość dobrym motywatorem. Dodatkowym atutem będzie bez wątpienia Brady Kurtz, który przez ostatnie dwa sezony reprezentował barwy H. Skrzydlewska Orła Łodzi.

Czy kolejne roszady w składzie pozwolą Orłom na przerwanie pasma porażek? Czy też może to ROW Rybnik przerwie swoje wyjazdowe fatum? O tym przekonamy się już w sobotę.

Fanów czarnego sportu zapraszamy na stadion przy ul. 6-go Sierpnia w Łodzi oraz na platformę Canal+ Sport5. Początek transmisji o godzinie 16:00. Sędzią zawodów będzie Paweł Palka, komisarzem toru Krzysztof Guz, komisarzem technicznym Adam Giernalczyk, a przewodniczącym Jury Zbigniew Kuśnierski.

Awizowane składy:

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
9. Tomasz Gapiński
10. Jakub Jamróg
11. Timo Lahti
12. Mateusz Tonder (U24)
13. Niels-Kristian Iversen
14. Jakub Sroka
15. Mateusz Dul

ROW Rybnik:
1. Brady Kurtz
2. Patryk Wojdyło (U24)
3. Matej Zagar
4. Kacper Tkocz 
5. Patrick Hansen
6. Paweł Trześniewski
7. Kamil Winkler

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE!

fot. orzel.lodz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *