Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Gleb Czugunow ocenia szanse Ostrovii na awans

Gleb Czugunow
Fot. Anna Kłopocka

Autor: Krzysztof Grzęda

Gleb Czugunow ocenia szanse Ostrovii na awans

W minioną sobotę kolejny dobry mecz odjechał zespół Arged Malesy Ostrów, po tym spotkaniu na łamach oficjalnego profilu Stali Rzeszów wywiadu udzielił Gleb Czugunow.

Ostrowianie nie mieli żadnego problemu w odniesieniu zwycięstwa. Dość szybko, bo po szóstym wyścigu wyszli na dziesięciopunktowe prowadzenie, które przez większość meczu się nie zmieniało. Rosjanin z polskim paszportem był jednym z ojców sukcesu, bowiem zdobył aż 12 punktów z bonusem. – „Ogólnie lubię tu jeździć, jakoś zawsze mi ten tor odpowiadał. Jestem w sumie zadowolony poza pierwszym biegiem, gdzie nie trafiliśmy z ustawieniami. Później zmiany poszły w dobrym kierunku.” – powiedział na gorąco.

Czugunow w końcu zaliczył dobry mecz na wyjeździe. Przed tym spotkaniem spisywał się bardzo dobrze jedynie w domowych rywalizacjach, a wyjazdy stwarzały mu spore problemu. Jego średnia domowa przed sobotnim meczem była aż o punkt wyższa, niż ta wyjazdowa. Jego zdaniem brak obycia na pierwszoligowych torach mógł być tego przyczyną. – „Czasem mogą mnie zaskoczyć, Też dużą pracę w tym momencie robimy z moim tunerem, z panem Ryszardem oraz Danielem Kowalskim, aby spasować motocykle na twardy tor. W pierwszej lidze jest dużo takich mocno wybetonowanych torów, równych jak stół. W Ekstralidze jest zawsze start przyczepny i trasa nie jest aż tak twarda, prócz Grudziądza.” – uważa.

Ostrovia w ostatnim czasie ma bardzo udany okres. Przez ostatnie dwa miesiące podopieczni Mariusza Staszewskiego przegrali zaledwie jedno spotkanie, domowe przeciwko #OrzechowaOsada PSŻ Poznań. Tak dobra passa powoduje, że ostrowski klub jest od tygodnia liderem Metalkas 2. Ekstraligi i na obecną chwilę wydaje się być najpoważniejszym kandydatem do awansu. – „Uważam, że jesteśmy mocna drużyna, z aspiracjami i spora szansa na awans do ekstraligi. Tak to moim zdaniem wygląda przed sezonem, tak to wygląda teraz. Dobrze, że wszyscy jada równo, Wiktor trochę zmaga się z problemami, ale juniorzy nam też pomagają.” – komentuje postawę swojego zespołu.

Były zawodnik GKM-u Grudziądz, czy Sparty Wrocław po raz pierwszy w karierze rywalizuje na zapleczu PGE Ekstraligi na przestrzeni całego sezonu. Czugunow co prawda ma występu na tym szczeblu, ale siedem lat temu odjechał zaledwie dwa mecze w barwach Orła Łódź. Od tego czasu występował w najlepszej żużlowej lidze świata, do momentu przejścia do Ostrovii, z którą jak przyznaje, chce powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. – „Powrót do Ekstraligi to jest mój główny cel, chce się ścigać z najlepszymi. Po tych problemach co miałem w ostatnich kilku sezonach, mogę robić to skutecznie już teraz, ale chciałbym zrobić to z Ostrowią, odpowiada mi ten tor, klub, będziemy walczyć o to.” – zakończył.

Ostre słowa Gleba Czugunowa
Fot. Jakub Malec
Gleb Czugunow
fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *