Żużel - Best Speedway Tv

GKSŻ nie pójdzie na ustępstwa - Nie ma oświetlenia, nie ma jazdy w eWinnwer 1. Lidze | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

GKSŻ nie pójdzie na ustępstwa – Nie ma oświetlenia, nie ma jazdy w eWinnwer 1. Lidze

GKSŻ

GKSŻ nie pójdzie na ustępstwa – Nie ma oświetlenia, nie ma jazdy w eWinnwer 1. Lidze

Sezon 2022 za nami do eWinner 1. Ligi awansował PSŻ Poznań, a pokonany przez Cellfast Wilki Krosno Stelmet Falubaz Zielona Góra zostaje w pierwszej lidze rozgrywkowej na kolejny sezon. Jak się jednak okazuje, obydwa te zespoły mogą mieć pewien problem z uzyskaniem licencji na kolejny rok.

Cała sprawa rozchodzi się o oświetlenie stadionów. Zarówno klub z Poznania jak i ten z Zielonej Góry musi przed kolejny sezonem spełnić wymagania dotyczące oświetlenia. W innym przypadku, jak dla polskizuzel.pl podkreślił Przewodniczący GKSŻ, Piotr Szymański, nie ma możliwości by którykolwiek z tych klubów wystartował w rozgrywkach eWinner 1. Ligi.

– Jeśli w Zielonej Górze nie zostaną zrobione światła, to ta drużyna nie wystartuje w eWinner 1. Lidze. Tak samo będzie w Poznaniu. Chcę wyraźnie podkreślić, że nie żartujemy. Nie będzie kolejnych odstępstw. Zrobiliśmy je w tym roku, ale na tym koniec.

Słup oświetleniowy na stadionie Stelmetu Falubazu Zielonej Góry spłonął jeszcze podczas jednego z ostatnich występów tej drużyny w PGE Ekstralidze. Cała instalacja wymaga kompletnego remontu, a jak się okazało ciężko znaleźć firmę, która zechce się tego podjąć. Po spadku do 1. Ligi zielonogórski klub otrzymał warunkową zgodę na starty. Jednakże okres „taryfy ulgowej” zakończył się wraz z końcem sezonu.

Podobna sytuacja dotyczy tegorocznego zwycięzcy 2. Ligi Żużlowej – PSŻu Poznań. Tamtejszy stadion nie posiadał do tej pory oświetlenia. Jednakże z tego klubu do mediów spływają doniesienia o zapewnionym przez miasto powstaniu oświetlenia. Poznański klub wyklucza bowiem starty na torze jakiejkolwiek innej drużyny, której stadion spełnia konieczne warunki.

MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Reklamy

fot. Marta Astachow

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×