Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

GKM Grudziądz silniejszy niż zakładano?

GKM

Autor: Redakcja

GKM Grudziądz silniejszy niż zakładano?

Ostatnio mieliśmy okazję rozmawiać z Marcinem Murawskim prezesem klubu z Grudziądza, który wspominał o możliwości powrotu Vadima Tarasienko, co niewątpliwie byłoby wzmocnieniem drużyny gołębi.

Jak wiemy informacja dotycząca powrotu Rosjan do jazdy na polskich stadionach pojawiła się parę dni temu, lecz oficjalna decyzja o możliwości zdobycia polskiej licencji zapadnie 19 listopada 2022 roku, po zebraniu Zarządu PZM. O licencję starać się będą Artiom Łaguta, Emil Sajfutdinow oraz Andriej Kudriaszow. Niestety nazwisko Vadima nie pojawiło się na tej liście, ponieważ nie posiada jeszcze polskiego obywatelstwa.

Kędziora zostaje we Włókniarzu! 

Na szczęście sytuacja o przyznaniu obywatelstwa Tarasience nie jest jeszcze przesądzona, cytując prezesa GKM Grudziądz „sprawa jest na samym finiszu…, pomaga w tej sprawie wiele osób, w tym pan Zbigniew Leszczyński”. Jak się okazuje decyzja jest na ostatnim etapie i ma zapaść prawdopodobnie do końca marca.

Rosjanin wydaję się być lepszą alternatywą niż Mateusz Szczepaniak, który ma dołączyć do GKM za Krzysztofa Kasprzaka. Szczepaniak nie wydaję się być tak pewną postacią w drużynie. W 1 Lidze zakończył zmagania ze średnią 1,915, która była 16 najlepszym wynikiem w lidze.  

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Jeżeli Tarasienko otrzyma pozwolenie na starty, a jest na to duża szansa, to GKM Grudziądz może okazać się bardzo ciekawą drużyną. Zamiana Krzysztofa Kasprzaka i Przemysława Pawlickiego na Vadima Tarasienko oraz Maxa Fricka, wydaję się być niewątpliwie wzmocnieniem drużyny, a więc skład: Nicki Pedersen, Norbert Krakowiak, Frederik Jakobsen, Max Fricke, Vadim Tarasienko, Kacper Pludra, Kacper Łobodziński, wydaję się być dużo solidniejszy i z większymi możliwościami na nawiązanie walki o jak najlepsze miejsca w tabeli. Z takim składem GKM Grudziądz może wszystkich pozytywnie zaskoczyć.

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *