Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

GKM Grudziądz szuka formy. Pojadą dodatkowy sparing

GKM Grudziądz
Fot. GKM Grudziądz

Autor: Jakub Bielak

GKM Grudziądz szuka formy. Pojadą dodatkowy sparing

Grudziądzcy kibice mogą być lekko zaniepokojeni formą swoich zawodników przed początkiem sezonu PGE Ekstraligi. Dwumecz sparingowy z derbowym rywalem z Torunia pozostawił z pewnością wiele wątpliwości w głowach zawodników „Gołębi”.

„Gołębie” najpierw poległy w Toruniu w stosunku 51:39. Obie drużyny rywalizowały wówczas w najsilniejszych składach, jednak Emil Sajfutdinow i Patryk Dudek wyjechali na tor tylko trzy razy. Dzień później na własnym torze grudziądzanom udało się nawet wygrać wyżej, bo pokonali torunian różnicą czternastu „oczek”. Goście jechali jednak bez Dudka, a w drugiej części spotkania wystawiali już coraz częściej swoich młodzieżowców. Tymczasem po stronie GKM-u prędkości cały mecz poszukiwał chociażby Max Fricke.

Tak naprawdę każdy z zawodników GKM-u ma jeszcze spore rezerwy. Kibiców niepokoi chyba najbardziej postawa młodzieżowców. Mają być oni wielkim atutem zespołu w sezonie 2024, a póki co jeżdżą mocno w kratkę. Nie wypadli wcale korzystnie w starciu z toruńską młodzieżą, która w ubiegłym sezonie była okrzyknięta mianem najsłabszej w lidze.

Wobec tego sztab szkoleniowy podjął decyzję o organizacji jeszcze jednego dodatkowego sparingu przed startem rozgrywek. W tygodniu odbędzie się zaplanowany już wcześniej dwumecz ze Stalą Gorzów, natomiast na niedzielę, 7 lutego ustalono dodatkowy test-mecz. Rywalem GKM Grudziądz mają być Cellfast Wilki Krosno.

Żużlowa rewolucja
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
krosno gkm
Fot. Mateusz Biskup

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *