Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

GKM Grudziądz po trzech porażkach na początek sezonu „Będziemy wszystko robić, żeby te morale podnieść”

GKM Grudziądz
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Best Speedway Tv

GKM Grudziądz po trzech porażkach na początek sezonu „Będziemy wszystko robić, żeby te morale podnieść”

W pierwszym spotkaniu trzeciej kolejki PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław podejmowała u siebie ZOOleszcz GKM Grudziądz. Po emocjonującym meczu lepsi okazali się faworyci do odniesienia zwycięstwa, czyli miejscowi. Wrocławianie pokonali GKM 53:37, jednak grudziądzanie starali się stawiać opór, co wychodziło im przez większą część zawodów. Po zakończonym meczu swoimi spostrzeżeniami podzielił się Robert Kościecha.

„Oglądaj PGE Ekstraligę w CANAL+ online od 39zł/mies. przez 3 miesiące!”

Drużyna z Grudziądza od początku meczu starała się dotrzymać kroku gospodarzom. Wrocławianie odjechali jednak po ósmym biegu na sześciopunktowe prowadzenie. „Gołębie” utrzymywały jednak tę stratę i nie dopuszczały, by Sparta mogła powiększyć swoje prowadzenie. Wszystko zmieniło się jednak w ostatnich trzech wyścigach, które gospodarze wygrywali kolejno: 4:2, 5:1, 5:1. Świetna końcówka miejscowych doprowadziła ostatecznie do okazałego zwycięstwa. Menadżer GKM-u przyznał, że starali się od początku stawiać opór, jednak nie udało się to w końcowych akordach piątkowego spotkania.

– Walczyliśmy, staraliśmy się stawiać opór. Do połowy zawodów było w miarę okej. Później, ostatnie dwa biegi dostaliśmy sromotnie pięć jeden. Wygrana stanowcza dla wrocławian i gratulację, to wszystko – wskazywał po meczu Robert Kościecha.

Początek sezonu nie jest łatwy dla zawodników z Grudziądza. Przegrali oni wszystkie trzy mecze. W nich GKM mierzył się z Orlen Oil Motorem Lublin, NovyHotel Falubazem Zielona Góra i Betard Spartą Wrocław. Nie byli to łatwi rywale, jednak brak dużych punktów w tabeli może negatywnie wpływać na morale żużlowców, których w następnej kolejce czeka bardzo ważne domowe starcie z Fogo Unią Leszno. Szkoleniowiec „Gołębi” zapewnił, że zrobią wszystko, żeby polepszyć nastroje w drużynie. Zaznaczył również, że muszą dużo pracować, by być gotowym na mecz z leszczynianami.

– Na pewno nie jest to dobre, ale będziemy wszystko robić, żeby te morale podnieść. Musimy się z tym wszystkim przespać, od przyszłego tygodnia mocno trenować, bo w piątek mamy bardzo ważny mecz z Lesznem, który bardzo będzie dużo ważył na losach klubu – powiedział Kościecha.

ZOOleszcz GKM Grudziądz zmierzy się z Fogo Unią Leszno w nadchodzący piątek o godzinie 18:00. Starcie to będzie bardzo ważne w kontekście walki o pozostanie w PGE Ekstralidze. Dla grudziądzan ważne będzie, by zwyciężyć przed własną publicznością, co byłoby również pierwszą wygraną w tym sezonie ligowym.

Gkm grudziadz 2024
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
Żużel
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *