Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

GKM Grudziądz ogłosił nabór do szkółki żużlowej

GKM Grudziądz ogłosił nabór do szkółki żużlowej

Autor: Małgorzata Olejniczak

EC615A0D 9104 4DB8 A103 742C2C7820BC
GKM Grudziądz ogłosił nabór do szkółki żużlowej 3

GKM Grudziądz ogłosił nabór do szkółki żużlowej

GKM Grudziądz rozpoczął nabór do szkółki żużlowej, prowadzonej przez Grudziądzkie Towarzystwo Żużlowe. Jednocześnie klub na swojej stronie internetowej poinformował, że sponsorem szkółki została firma Pit Bike Brodnica. Treningi nadzorować ma trener Robert Kościecha, wspólnie z Marcinem Zygmuntem, który będzie odpowiedzialny za sferę mentalną młodzieży.

– To coraz popularniejsza forma zabawy dla najmłodszych, którzy zaczynają swoją przygodę z motocyklami. Dzięki obyciu dzieci ze sprzętem jest im potem łatwiej przesiąść się na motocykle o większej pojemności, takie jak żużlowe. To z pewnością kolejny krok w rozwoju naszej szkółki. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to ogromna różnica w szkoleniu adeptów, którzy mają za sobą kontakt z motocyklem, a tymi, którzy zaczynają “od zera”. Poprzez ściganie na pitbike’ach będą o wiele lepiej przygotowani do nauki na torze żużlowym – powiedział dla klubowych mediów trener Robert Kościecha.

Zwolennikami szkolenia żużlowców poprzez jazdę na pitbike’ach są także Rafał Dobrucki i Adam Skórnicki.

GKM Grudziądz to kolejny klub, który wiąże przyszłość ze szkoleniem młodych adeptów żużla. Wilki Krosno, Wybrzeże Gdański, Apator Toruń i Stal Gorzów także otworzyły nabory do swoich szkółek.

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200
GKM Grudziądz ogłosił nabór do szkółki żużlowej 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×