Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Gdzie trafi utalentowany junior? Decyzja w tym tygodniu

Polonia Bydgoszcz
Fot. Czarny Produtions

Autor: Jakub Bielak

Gdzie trafi utalentowany junior? Decyzja w tym tygodniu

Franciszek Majewski dopiero pod koniec grudnia skończy 17 lat. Mimo tego urodzony w 2006 roku żużlowiec jest już łakomym kąskiem na rynku transferowym. Wychowanek Metalika Recycling Kolejarza Rawicz niemal na pewno opuści swój dotychczasowy klub.

Rawicki klub raczej nie wystartuje w przyszłorocznych rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej. Prezes klubu, Sławomir Knop nie raz już jednak podkreślał, jak ceni sobie swoją młodzież i z pewnością nie puści Franciszka Majewskiego za darmo. Biorąc pod uwagę problemy na pozycji młodzieżowców w niektórych klubach, za niespełna 17-latka można uzyskać naprawdę wielkie pieniądze.

Sam zainteresowany przyznaje, że otrzymał oferty od wielu klubów z każdego poziomu rozgrywkowego w Polsce. Decyzja ma zostać podjęta już w tym tygodniu.

 -Mam propozycje z wszystkich naszych lig, nie zdradzę jakie to zespoły, ale decyzję podejmę w nadchodzącym tygodniu. Zależy mi, aby w nowym sezonie mieć sporo okazji do tych ligowych startów i rozwijać się. – powiedział Majewski dla elka.pl.

Junior uzyskał w sezonie 2023 średnią 1,244 punktu na bieg. Był to jego pierwszy sezon w dorosłej drużynie Kolejarza Rawicz. W młodym zawodniku drzemie ogromny potencjał, jednak na tę chwilę nie jest on gwarantem dużych zdobyczy punktowych, zwłaszcza dla ekstraligowych klubów.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *