Żużel - Best Speedway Tv

Fredrik Lindgren szczerze o obronie tytułu DMP "Będzie ogromna presja!" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fredrik Lindgren szczerze o obronie tytułu DMP “Będzie ogromna presja!”

Lindgren

Fredrik Lindgren szczerze o obronie tytułu DMP “Będzie ogromna presja!”

W ubiegłym sezonie Motor Lublin zdobył swój pierwszy tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Ten triumf bez wątpienia smakował wybornie i lubelskie Koziołki mają do czego wracać wspomnieniami. Jednakże wielkimi krokami zbliża się pora walki o obronę tego ogólnopolskiego wyróżnienia.

Chociaż z lubelskiego Motoru odszedł silny kapitan Mikkel Michelsen, to drużynę Koziołków na kolejny sezon zasili Bartosz Zmarzlik, Jack Holder oraz Fredrik Lindgren. Ta pozyskana trójka wraz z nowym kapitanem – Jarosławem Hampelem, świetnie rozwijającym się Dominikiem Kuberą oraz Mistrzem Świata Juniorów – Mateuszem Cierniakiem, to całkiem niezła zapowiedź obrońców tytułu DMP.

Z wielu padających w przerwie pomiędzy sezonami wypowiedzi można wywnioskować jedno. Zarówno zawodnicy, jak i wszyscy związani z klubem z Lublina, są bardzo nastawieni na obronę zdobytego w 2022 roku Mistrzostwa. Na łomach fimspeedway.com o presji, jaka tak na prawdę będzie ciążyć nad lubelskimi Koziołkami opowiedział szczerze nowy nabytek drużyny – Fredrik Lindgren.

– Będzie ogromna presja! Jesteśmy obrońcami tytułu i pozyskaliśmy Mistrza Świata z tego kraju. To duży ruch, który oznacza ​​chęć ponownej wygranej. To nas będzie ciążyła presja o ponowną wygraną.

Wygląda jednak na to, że dla Lindgrena świadomość tego swego rodzaju nacisku jest bardzo motywująca. Dodatkowo 37-letni żużlowiec doskonale wie ile pracy będzie trzeba włożyć w obronę tytułu Drużynowego Mistrza Polski na Żużlu.

– W Ekstralidze jest wiele mocnych drużyn, ale zdecydowanie czuję, że na papierze wyglądamy na jedną z najsilniejszych. Posiadanie tego na papierze to jedno; trzeba to jeszcze przełożyć na tor. To nie zrobi się samo. Musimy pracować ciężko i wspólnie by wygrać.

Reklamy

W żużlu, jak wszędzie, wspólna praca wiąże się bez wątpienia z budowaniem swego rodzaju relacji pomiędzy zawodnikami danej drużyny. W tym zakresie Koziołki miały już okazję spędzić czas razem na obozie kolarskim w Hiszpanii oraz na kolejnym treningowym w Chorwacji. Czasu zostało niewiele, ale jak wynika ze słów Fredrika Lindgrena, wspólne wyjazdy dobrze sprawdzają się w kontekście zacieśniania drużynowych więzi.

– Spędziliśmy wspólnie tydzień w Calpe w Hiszpanii, na obozie kolarskim. Ostatnio byliśmy w Chorwacji i ćwiczyliśmy. Nie znałem wcześniej, dobrze wszystkich chłopaków, ale zaczynam ich poznawać.

Dla szwedzkiego żużlowca możliwość powrotu do jazdy po zimowej przerwie znaczy bardzo wiele. Zapewne jak i dla większości zawodników czarnego sportu, którzy okres między sezonami wykorzystują często na odpoczynek, regenerację lub po prostu oddają się innym pasjom. Jednakże, to właśnie powrót na tor niesie za sobą z reguły te najbardziej pożądane emocje.

– Dla mnie fajnie było przejechać tych kilka kółek, kilka dni jazdy z nimi i przywrócenie mojego ciała do jazdy na żużlu, w trakcie przygotowań do rozpoczęcia ścigania.

O tym czy Motor Lublin faktycznie będzie sumiennie walczył o obronę Mistrzostwa, zarówno my jak i wszyscy fani czarnego sportu przekonają się już niebawem.

MGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE – ODWIEDŹ NAS NA KANALE YouTube!

fot. własna

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×