Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Finał żużlowej majówki Metalkas 2. Ekstraligi. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Innpro ROW Rybnik [ZAPOWIEDŹ]

Metalkas 2. Ekstraligi

Autor: Edyta Wojdeł

Finał żużlowej majówki Metalkas 2. Ekstraligi. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź vs Innpro ROW Rybnik [ZAPOWIEDŹ]

Przed nami 4. runda Metalkas 2. Ekstraligi. Już w tę niedzielę 05.05 o godz. 14:00 na łódzkiej Moto Arenie odbędzie się kolejne spotkanie fazy zasadniczej. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź podejmie na domowym torze Innpro ROW Rybnik.

Niedzielne spotkanie będzie jednym z dwóch zaplanowanym na ten dzień meczy, na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. Gospodarze już drugi raz w przeciągu tego tygodnia podejmą na Moto Arenie kolejnych gości, tym razem będą to żużlowcy z rybnickiego ROWu.

Forma drużyny H. Skrzydlewska Orła Łodzi po trzech kolejkach Metalkas 2. Ekstraligi pozostawia, bez wątpienia, sporo do życzenia. Łodzianie od samego początku tracą punkty, a ostatnie spotkanie tego zespołu pokazało, iż nawet na własnym torze brak im wystarczającego dopasowania. Podczas wtorkowego starcia z OrzechowaOsada PSŻem Poznaniem, łódzkie Orły, zdołały co prawda wyjść na prowadzenie, ale finalnie nie udało się im go utrzymać, co niestety skutkowało kolejnym punktowym rozczarowaniem. Nie ulega wątpliwości, że niedzielne starcie z rybnickimi Rekinami nie będzie wcale łatwiejsze.

Żużlowcy ROWu Rybnik natomiast, z całą pewnością nie mają na co narzekać. Trzy pierwsze serie spotkań na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych odjechali wręcz znakomicie. Zarówno dwa mecze domowe, jak i jeden wyjazdowy nie sprawiły im większych problemów. Rybnickie Rekiny dodatkowo, w tym sezonie, w swoich szeregach mają aż trzech żużlowców, którzy nie tylko dobrze znają kąty orlego gniazda, ale również nie raz potrafili wykręcić w nim bardzo satysfakcjonujące wyniki. Mowa oczywiście o dwóch australijskich reprezentantach ROWu oraz Jakubie Jamrogu, który barwy Orła reprezentował w ubiegłym sezonie.

Czy łódzkie Orły zdołają wreszcie podjąć prawdziwą walkę o punkty? Czy też może to ROW Rybnik będzie dalej szedł po swoje w drodze do fazy play off? O tym przekonamy się już w niedzielę podczas 4. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi.

Fanów czarnego sportu zapraszamy na stadion przy ul. 6-go Sierpnia w Łodzi oraz na platformę Canal+ Sport5. Początek transmisji o godzinie 13:30, pierwszy bieg godz. 14:00. Sędzią zawodów będzie Piotr Lis.

DSC 5707 1
Awizowane składy:

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
9. Luke Becker
10. Oskar Polis
11. Daniel Kaczmarek
12. Benjamin Basso (U24)
13. Oliver Berntzon
14. Aleksander Grygolec
15. Mateusz Bartkowiak

Innpro ROW Rybnik:
1. Rohan Tungate
2. Grzegorz Walasek
3. Jakub Jamróg
4. Norick Bloedorn (U24)
5. Brady Kurtz
6. Paweł Trześniewski
7. Maksym Borowiak

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *