Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności

FIM Speedway Training Camp wraca do Australii po raz pierwszy od 2019 roku

FIM Speedway Training Camp
Fot. Taylor Lanning

Autor: Sebastian Krauz

FIM Speedway Training Camp wraca do Australii po raz pierwszy od 2019 roku

FIM Speedway Training Camp wraca do Australii. Federacja FIM poinformowała, że obóz zostanie zorganizowany na torze Adelaide Gillman w dniach 8 i 9 grudnia. Nie będzie to pierwsza taka impreza w tym kraju. Po raz pierwszy STC odbył się w 2019 roku.

Pierwszy obóz FIM Speedway Training Camp odbył się w Australii w 2019 roku, ale pandemia Covid-19, wymusiła na FIM zawieszenie projekty na trzy lata. Teraz, Federacja poinformowała, że zostanie on ponownie zorganizowany. W wydarzeniu wezmą udział między innymi dyrektor FIM Armando Castagna i dyrektor SGP Phil Morris, którzy osobiście będą prowadzić część zajęć dla młodych zawodników.

Dwudniowy obóz treningowy który odbędzie się w dniach 8-9 grudnia, będzie otwarty dla zawodników 125cc – w wieku od 11 do 16 lat, 250cc – w wieku od 13 do 16 lat i 500cc – w wieku od 15 do 17 lat. Jak zapewniają organizatorzy, szkolenia podczas FIM Speedway Training Camp obejmą techniki jazdy, poprawne ustawienia motocyklu, prowadzenie diety i utrzymanie sylwetki, prowadzenie mediów społecznościowych, wywiady w mediach, lekcje fitness i techniki startu. Projekt jest efektem współpracy FIM, Motorcycling Australia i FIM Oceania.

Jedną z gwiazd wydarzenia będzie zwycięzca Speedway of Nations, Max Fricke. Sam zawodnik przyznał, że nie może się doczeka obozu:

– Jestem bardzo podekscytowany powrotem do Australii i faktem, że mogę pomóc w Obozie Treningowym FIM Speedway – Down Pod. To fantastyczna inicjatywa, z której jestem bardzo dumny. Nie mogę się doczekać przekazania mojej wiedzy młodym żużlowcom, którzy podzielają pasję do tego wspaniałego sportu – powiedział Max Fricke.

Reklamy

– Po sukcesie pierwszej edycji FIM Speedway Training Camp w 2019 r., zdecydowaliśmy się zorganizować kolejny obóz żużlowy w grudniu 2022. Wyniki poprzedniego obozu treningowego były bardzo pozytywne, a wielu młodych ludzi, którzy wzięli w nim udział, startują teraz w Europie oraz uczestniczą w różnych imprezach Mistrzostw Świata. Australia ma wielu młodych ludzi, którzy chcą zaistnieć w świecie żużlowym i czujemy, że naszą misją jest pomoc każdej federacji i unii kontynentalnej. Ja i dyrektor SGP Phil Morris będziemy częścią zespołu szkoleniowego, razem z zawodnikiem SGP Maxem Fricke, gdzie będziemy uczyć uczestników wielu aspektów aktywności żużlowej, które pomogą im w przyszłej karierze – dodał Armando Castagna.

FIM zapewnia, że Gillman to idealne miejsce na organizację takiego obozu. Podkreślają oni, że do tej pory, wszystkie zawody organizowane na torze Adelaide Gillman były perfekcyjnie przygotowane i zawsze spełniały one wszelkie wymagania Federacji. Dyrektor generalny, Peter Doyle nie ukrywa również, że cieszy się z tego, że obóz wraca do “kraju Kangurów” ponieważ Australia przygotowuje się do świętowania setnej rocznicy “powstania” żużla w tym kraju.

Informacja za FIM Speedway

Fot. Taylor Lanning

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×