Przejdź do treści
Artykuły/Krajowa Liga Żużlowa

„Fatum” Oskara Polisa

Fatum

Autor: Jakub Żak

„Fatum” Oskara Polisa

Oskar Polis już od kilku lat notuje w Opolu bardzo dobre wyniki. W tym sezonie jest podobnie, bo 25-letni żużlowiec w 2. Lidze ma trzecią najwyższą średnią biegową (2,326), ale nadal nie udało mu się zdobyć żadnego kompletu w tegorocznych rozgrywkach.

Kapitan Kolejarza Opole w 8. meczach (43 biegi) zdobył aż 93 punkty i 7 bonusów, co czyni go trzecim zawodnikiem ligi, a lepsi od niego są tylko Francis Gusts i klubowy kolega Adrian Cyfer. Mimo świetnej formy wychowanek Włókniarza nadal w żadnym spotkaniu nie zdobył kompletu punktów, a podczas ostatniego meczu, w którym Opolanie podejmowali Unię Tarnów, po 4. wygranych biegach przegrał dopiero w ostatnim wyścigu, gdy do mety dojechał na 2. miejscu. Warto wspomnieć, że spotkanie zakończyło się wynikiem 58:32 na korzyść gospodarzy.

„Zawody oceniam dobrze. Mecz wygrany, prawie zdobyłem komplet, a uciekł mi tylko jeden punkt. Było fajnie i szykujemy się już na następny mecz. Po wyniku widać, że tor bardzo nam pasował i nie da się tego ukryć” – powiedział Oskar Polis, który w taki sposób podsumował niedzielny mecz.

Oskarowi w pierwszej, trzeciej i piątej kolejce 2. Ligi Żużlowej do kompletu brakowało zaledwie 3. punktów, a spotkaniach szóstej i siódmej rundy stracił tylko 2 oczka. By lepiej zobrazować jego dobrą dyspozycję warto wspomnieć, że dwucyfrowego wyniku nie zanotował tylko podczas wyjazdowych spotkań z PSŻ-em Poznań i Stalą Rzeszów (gdy mecz został przerwany w trakcie, a kapitan Kolejarza zdążył odjechać jedynie 3 biegi). W ostatni weekend Polis był naprawdę blisko kompletu, ale na drodze w ostatnim wyścigu stanął mu Peter Ljung.

Dla polskiego żużlowca komplet był już na wyciągnięcie ręki, a zapytany o to, czy w związku z tym czuje niedosyt odpowiedział: „No tak. W tym roku mam chyba jakieś fatum, bo co mecz jestem blisko kompletu, ale zawsze trochę brakuje i gdzieś to ucieka. Szkoda, ale może w następnym razem się uda” – powiedział Polis.

W związku z przełożeniem starcia Optibet Lokomotiv Daugavpils – Bedmet OK Kolejarz Opole na lipiec Oskar Polis swój kolejny mecz ligowy odjedzie dopiero 25 czerwca na domowym torze w Opolu, gdy rywalem jego drużyny będzie PSŻ Poznań.

278914753 4444006695702305 402205254738975779 n

fot. Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×