Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Fatalne wieści dla Unii Leszno! Młodzieżowiec z poważną kontuzją

Unii Leszno
Fot. Emilia Hamerska Lengas

Autor: Krzysztof Choroszy

Fatalne wieści dla Unii Leszno! Młodzieżowiec z poważną kontuzją

W dzisiejszym meczu ligi duńskiej pomiędzy Holsted Tigers a GSK Liga byliśmy świadkami fantastycznego powrotu i zwycięstwa gospodarzy. Przebieg tego meczu nie był jednak tak dobry dla jednego z Polaków, występującego w tym spotkaniu. Dla Damiana Ratajczaka bowiem debiut na duńskiej ziemi zakończył się już po trzech wyścigach z powodu bardzo pechowej kontuzji.

W wyścigu siódmym środowego spotkania Ratajczak startował z pierwszego pola. Już po samym starcie założył go stojący pod taśmą obok Polaka Jacob Thorssell. Na pierwszym łuku młodzieżowiec stracił panowanie nad motocyklem, czego skutkiem było mocne uderzenie w dmuchaną bandę wraz z motorem. Wypadek wyglądał groźnie, a przy 18-latku pojawiła się karetka. Wychowanek Fogo Unii Leszno natychmiastowo został przetransportowany do szpitala na badania. Niestety wykazały one bardzo poważną kontuzję.

Informacje, które napływały z Holsted, nie były optymistyczne, o czym w serwisie X pisał między innymi Sławomir Kryjom. Jeszcze dzisiaj w swoich mediach społecznościowych Unia poinformowała wszystkich o kontuzji juniora. Damian Ratajczak w wyniku upadku złamał kość udową. Teraz czeka go operacja, a przejdzie ją w Danii natychmiastowo, gdyż została ona zaplanowana na jutro.

To oznacza, że Fogo Unia Leszno w nadchodzących spotkaniach będzie musiała sobie radzić bez Janusza Kołodzieja i Damiana Ratajczaka. Dla „Byków” jest to ogromna strata, która bardzo wpłynie na walkę o utrzymanie w PGE Ekstralidze. Teraz osłabieni leszczynianie pojadą do Wrocławia, gdzie w piątek zmierzą się z miejscową Betard Spartą. Jeden z żużlowych klasyków zaplanowany jest na 20:30.

Unii Leszno
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
438059773 839764914856678 5418559685240524203 n
Fot. Czarny Productions

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *