Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Fatalne wieści ws. Speedway Kraków! Jest potwierdzenie

Speedway Kraków
Fot. Speedway Wanda Kraków Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

Fatalne wieści ws. Speedway Kraków! Jest potwierdzenie

Już za nieco mniej niż tydzień rozpocząć się mają rozgrywki Krajowej Ligi Żużlowej. W ostatnim czasie nie wiedzieliśmy, ile zespołów ostatecznie weźmie udział w tych zmaganiach ligowych. Po informacji, że zmagająca się z problemami Unia Tarnów przystąpi do ligi, wszyscy fani czekali już tylko na decyzje w sprawach Speedway Kraków. Po długim czasie oczekiwania dowiedzieliśmy się, że walka, choć trwała do samego końca, została przegrana.

Powrót żużla do Krakowa był tematem, o którym podczas przerwy zimowej wiele się mówiło. Nie jest tajemnicą, że krakowscy działacze bardzo chcieli, by ich zespół przystąpił do Krajowej Ligi Żużlowej i speedway w odsłonie ligowej znów zawitał na stadionie w Nowej Hucie. Na miejscu rozpoczęła się walka po to, by mogli oni otrzymać licencję, przy czym pragnął pomóc im również GKSŻ, czekając do ostatnich chwil, aby Speedway Kraków otrzymał licencję i wystartował na najniższym szczeblu rozgrywek w Polsce.

Od jakiegoś czasu słyszeliśmy, że w Krakowie są przygotowani na powrót. Od pewnego czasu mieli ponoć przygotowany skład i odbywali rozmowy z zawodnikami, którzy mogliby reprezentować barwy klubu. Wszystko zależało jednak od tego, czy władze polskiego żużla dadzą zielone światło na start w lidze. Kiedy wydawało się, że cała saga zakończy się happy-endem, a kibice odliczali dni do szczęśliwej nowiny, otrzymaliśmy jednak zupełnie inną informację. Powrotu ligowego żużla do Krakowa nie będzie.

Informację za pośrednictwem Instragrama potwierdził menedżer Texom Stali Rzeszów, która miała ściśle współpracować z podmiotem z Krakowa.

„Niestety w sezonie 2024 nie zobaczymy ligowej drużyny w Nowej Hucie. Decyzja trudna, przykra, ale bez gwarancji budżetowych nie podejmiemy ryzyka. Więcej informacji wkrótce. Sezon 2024 bogaty będzie w liczne turnieje na krakowskim owalu, miejmy nadzieję, że tak uda się zachęcić potencjalnych sponsorów” – napisał Paweł Piskorz.

432764103 772084338179046 1333658102108929203 n
Screen: Instagram stories/pawel_piskorz

W Krakowie już od 2019 roku nie ma drużyny w rozgrywkach ligowych. Sytuacja nie zmieni się i w tym sezonie, a fani speedwaya z tego miasta muszą zadowolić się na tę chwilę jedynie Turniejem o Puchar Prezydenta Miasta, który zaplanowany jest na 1 kwietnia.

Speedway Kraków
Fot. Speedway Wanda Kraków
37299966 1747649621998663 4918351193077448704 n
Fot. Speedway Wanda Kraków

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *