Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Zdziesiątkowana Wataha jedzie kąsać Motomyszy. Stelmet Falubaz Zielona Góra- Cellfast Wilki Krosno [zapowiedź]

Falubaz Zielona Góra

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

Oceń Wpis

Zdziesiątkowana Wataha jedzie kąsać Motomyszy. Stelmet Falubaz Zielona Góra- Cellfast Wilki Krosno [zapowiedź]

Pierwsze spotkanie Wilków i Falubazu zakończyło się niemałym skandalem. Tor w Krośnie w oczach części jury oraz sędziego był nieregulaminowy i zielonogórzanom został przyznany  walkower. W niedziele dojdzie do rewanżu na torze w Zielonej Górze.

Zielonogórzanie w ostatnich dwóch kolejkach przeżywali huśtawkę nastrojów. W jedenastej, w kiepskim stylu przegrali mecz w Gdańsku z Wybrzeżem. To niepowodzenie powetowali sobie w kolejnym spotkaniu i pokonali na swoim torze Landshut Devils. Falubaz jest wiceliderem, ale drużynie brakuje stabilizacji formy. Najlepiej prezentują się M. Ficke i K. Buczkowski, ale obu przydarzyły się  wpadki.  Po kontuzji do dobrej formy stara się wrócić P. Protasiewicz, ale ze średnim skutkiem.

Natomiast na całej linii zawodzi R. Tungate, który już drugi sezon z rzędu prezentuje się zdecydowanie poniżej swoich możliwości. Najstabilniej wydaje się prezentować formacja U24. Dobrze jeździ J. Kvech, a za plecami mocno naciska go M. Tonder. Spore problemy kadrowe pojawiły się w ostatnich dniach w formacji juniorskiej Falubazu. Kontuzje N. Tuffta i D. Rempały sprawiły, że sztab szkoleniowy miał do dyspozycji tylko F. Ragusa i K. Rychlińskiego. Dlatego jeszcze przed meczem z Wilkami wypożyczono z Unii Leszno M. Borowiaka, który zapewne zadebiutuje w tym meczu.

Z jeszcze większymi problemami personalnymi borykają się M. Finfa i I. Kwieciński. Do kontuzjowanego V. Milika, za którego w Zielonej Górze będzie stosowana ZZ, dołączył po ostatnim meczu ze Startem A. Lebiediew. Łotysz jest już po zabiegu scalenia mięśnia uda, którego urazu doznał miesiąc temu na treningu w Daugavpils. Co prawda objechał z tą bolesną kontuzją trzy kolejne spotkania, ale po ostatnim meczu ze Startem potrzebna była pomoc służb medycznych.

Teraz jego absencja potrwa do końca rundy zasadniczej tego sezonu.  Wobec tak ogromnej wyrwy w składzie krośnianom będzie szalenie ciężko powalczyć o korzystny wynik w potyczce z wyżej notowanym rywalem. Nadzieję na nawiązanie równorzędnej walki  dawać może postawa w ostatnim zwycięskim meczu ze Starem Gniezno T. Musielaka, który zanotował świetny występ (17 pkt. W sześciu startach). Ale żeby to mogło się udać, to na wyżyny swoich umiejętności musieliby się wspiąć M. Szczepaniak, R. Karczmarz oraz młodziutki F. Karczewski, którego prawdopodobnie zobaczymy w miejsce A. Lebiediewa.

Reklamy

W formacji juniorskiej niemal pewny jest drugi występ w tym sezonie utalentowanego, ale jeszcze mało objeżdżonego  K. Szopy. Mało kto daje w tym meczu szanse Wilkom i każdy inny wynik niż wygrana Stelmet Falubaz Zielona Góra będzie dużą niespodzianką.

Awizowane składy:

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
  9. Piotr Protasiewicz
10. Krzysztof Buczkowski
11. Rohan Tungate
12. Mateusz Tonder
13. Max Fricke
14. Fabian Ragus
15. Kacper Rychliński

Cellfast Wilki Krosno:
1. Tobiasz Musielak
2. Rafał Karczmarz
3. Vaclav Milik
4.
5. Mateusz Szczepaniak
6. Franciszek Karczewski
7. Krzysztof Sadurski

fot. Marta Astachow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×