Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Falubaz Zielona Góra bez określonego terminu pierwszych jazd. Na wyjazd na tor muszą jeszcze poczekać

Falubaz Zielona Góra
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Falubaz Zielona Góra bez określonego terminu pierwszych jazd. Na wyjazd na tor muszą jeszcze poczekać

Początek sezon zbliża się do nas wielkimi krokami. Na tor zawodnicy wyjechali już w Rzeszowie, gdzie odbyli trening w ubiegłą sobotę. W innych ośrodkach również przygotowują się do tego, aby żużlowcy mogli przejechać kilka okrążeń w ramach treningu. Na ryk silników będą musieli poczekać jeszcze w Zielonej Górze, o czym w rozmowie z Radiem Index opowiedział Przemysław Pawlicki.

Przygotowania do sezonu

Za starszym z braci Pawlicki już praktycznie cały okres przygotowawczy do sezonu. Na samym jego początku zdecydował się on przejść operację obu kostek przez dolegliwości, jakie towarzyszyły mu w trakcie sezonu i nie tylko. Obecnie z jego stanem zdrowia jest już dobrze, a on sam chciałby już móc wyjechać na tor, aby przejechać kilka okrążeń na motocyklu.

– Krótko po sezonie poddałem się operacji dwóch kostek i na dzień dzisiejszy już można powiedzieć, że wszystko jest w porządku. Przygotowania sezonowe pomału dobiegają końca. Jesteśmy już w sumie w tym ostatnim etapie przygotowań i w tym momencie to już ciągnie na motocykl, żeby siąść i pokręcić pierwsze kółka – mówił Przemysław Pawlicki w rozmowie z Radiem Index.

Pierwsze treningi na torze

Na pierwsze wyjazdy na tor przy Ulicy Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze jeszcze poczekają. Na stadionie w dalszym ciągu trwają prace związane z remontem parku maszyn i sektora dla kibiców gości. Zeszłoroczny lider jest jednak spokojny, gdyż jak sam mówi, mają jeszcze trochę czasu. Drużyna niedługo uda się do Świnoujścia na Falubaz Camp, a po powrocie zostanie podjęta decyzja odnośnie pierwszych treningów na motocyklach.

– Tutaj jeszcze na pewno chwilę czasu będziemy jeszcze potrzebować, ale mamy tego czasu, bo mamy jeszcze dobre dwa tygodnie na to, żeby gdzieś zaplanować te pierwsze jazdy. Tydzień teraz nas czeka obozu, zgrupowania z Falubazem, więc po tym tygodniu, jak wracamy do domu, to myślę, że w przeciągu kilku dni będzie zapadała decyzja, gdzie będziemy jeździć na motocyklach – tłumaczył.

Przemysław Pawlicki w tym roku znów będzie reprezentował w Polsce tę samą ekipę co swój młodszy brat Piotr. Obaj bracia mają stanowić o sile Falubazu Zielona Góra, który powraca po dwóch latach nieobecności do PGE Ekstraligi. Pierwsze spotkanie Myszy pojadą na bardzo trudnym terenie, gdyż w piątek 12 kwietnia pojadą do Wrocławia, gdzie zmierzą się z aktualnym wicemistrzem Polski.

356376429 730379682422965 8730349356424887850 n
Fot. Sonia Kaps
356387324 730377992423134 8563434068504444983 n
Fot. Sonia Kaps

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *