Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Falubaz w końcu pojedzie. Czy ROW sprawi niespodziankę? [Zapowiedź meczu ROW Rybnik – Enea Falubaz Zielona Góra]

Żużel
Fot. Andrzej Kozyrski

Autor: Jakub Bielak

Falubaz w końcu pojedzie. Czy ROW sprawi niespodziankę? [Zapowiedź meczu ROW Rybnik – Enea Falubaz Zielona Góra]

Czwartek, 20 kwietnia to termin rezerwowy dla odwołanych spotkań z 8 kwietnia. W drugiej lidze zmierzą się ze sobą Grupa Azoty Unia Tarnów oraz Texom Stal Rzeszów, natomiast na zapleczu PGE Ekstraligi naprzeciw siebie staną ekipy ROW-u Rybnik oraz Enea Falubazu Zielona Góra. Szykuje się ciekawe spotkanie.

Młodzi adepci uzyskali licencję “Ż” na torze w Ostrowie

Gospodarze z Rybnika mieli już okazję rywalizować o punkty na pierwszoligowych torach w sezonie 2023. Klub ze Śląska przegrał jednym punktem na wyjeździe w Ostrowie Wielkopolski z miejscową Arged Malesą. Rezultat ten został przyjęty w Rybniku negatywnie. Wszak ostrowska drużyna musiała radzić sobie bez swojego lidera, Tobiasza Musielaka. Drużyna ROW-u została z kolei tuż przed spotkaniem wzmocniona Matejem Zagarem. Słoweniec zawiódł jednak na całej linii, zdobywając jedynie cztery punkty, za każdym razem dojeżdżając do mety na trzeciej pozycji.

Enea Falubaz Zielona Góra nie miał jeszcze szansy pokazania swoich umiejętności w rywalizacji na poziomie ligowym. Zielonogórzanie odjechali parę spotkań sparingowych z ekstraligowymi rywalami, jednak nadal nie znamy realnej siły głównego kandydata do awansu. W awizowanym składzie Falubazu nie ma niespodzianek. Kontuzjowanego Luke’a Beckera zastępuje sprowadzony awaryjnie Wiktor Trofimow, natomiast pozostała czwórka seniorów oraz para juniorów powinna być etatowym zestawieniem ekipy z Zielonej Góry w sezonie 2023.

Spotkanie rozpocznie się dziś o godzinie 20:30. Transmisję przeprowadzi Canal+Sport 5. Mecz będzie można również zobaczyć w Internecie na Canal+Online.

Enea Falubaz Zielona Góra
1. Przemysław Pawlicki
2. Wiktor Trofimow
3. Rasmus Jensen
4. Rohan Tungate
5. Krzysztof Buczkowski
6. Michał Curzytek
7. Dawid Rempała

ROW Rybnik

9. Patryk Wojdyło
10. Brady Kurtz
11. Matej Zagar
12. Krystian Pieszczek
13. Patrick Hansen
14. Kacper Tkocz
15. Paweł Trześniewski

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×