Żużel - Best Speedway Tv

Eryk Jóźwiak: Żadna z drużyn, które pojadą zz-tką, nie jest w stanie powiedzieć, czy to jest dla niej optymalne rozwiązanie. | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Eryk Jóźwiak: Żadna z drużyn, które pojadą zz-tką, nie jest w stanie powiedzieć, czy to jest dla niej optymalne rozwiązanie.

Eryk Jóźwiak

Eryk Jóźwiak: Żadna z drużyn, które pojadą zz-tką, nie jest w stanie powiedzieć, czy to jest dla niej optymalne rozwiązanie.

Kluby żużlowe, w których mieli jechać Rosjanie, borykają się z problemami. Drużyna Wybrzeża Gdańsk miała w swoich szeregach Wiktora Kułakowa. Zespół z Gdańska będzie musiał radzić sobie bez Rosjanina, który w sezonach 2019 i 2020 był w TOP 3 najlepiej punktujących żużlowców eWinner 1. Ligi.

157568657 3811237548944357 3774752517104871981 n

Kluby żużlowe, w których w jeżdżą zawodnicy z Rosji, mają możliwość skorzystania z zastępstwa zawodnika.
Jest taka możliwość zapisana w regulaminie w związku z wycofaniem Rosjan z ligi. Na tę chwilę to jest optymalne rozwiązanie dla nas. Raczej pójdziemy w tę stronę, choć z drugiej strony nie mówię, że tak będzie na sto procent, bo do ligi zostały dwa tygodnie, mamy też jeszcze mecze sparingowe. Żadna z drużyn, które pojadą zz-tką, nie jest w stanie powiedzieć, czy to jest dla niej optymalne rozwiązanie. Żadna nie wie, jak będzie forma zawodników, którzy mają zastąpić żużlowca z Rosji. Jednak, jak powiedziałem, my na 99 procent w to pójdziemy – powiedział menadżer Wybrzeża w rozmowie z portalem polskiżużel.pl

Jak swój zespół przed inauguracją sezonu ocenił Eryk Jóźwiak:
 Rasmus Jensen jest w bardzo dobrej formie, Adrian Gała też, a Jakub Jamróg jakoś specjalnie nie odstaje. Wiktor Trofimow jeszcze poszukuje optymalnych rozwiązań. Jest tydzień do tyłu z przygotowaniami, bo przez jakiś czas żył wyłącznie tym, żeby ściągnąć rodzinę z Ukrainy. Wszyscy jego bliscy już tu są, więc teraz skupia się już na pracy. Jak nadrobi czas, to powinien być mocnym punktem. Na to liczę.

W zasięgu są Thomas Joergensen, Drew Kemp czy Piotr Gryszpiński, ale na razie żaden z nich nie jest na tyle mocny, by odwieść menadżera od pomysłu z zz-tką. Skład uzupełni juniorska para: Kamil Marciniec, Marcel Krzykowski.

fot. Wybrzeże Gdańsk

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×