Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Początek rewanżów w 1. Lidze Żużlowej. Zapowiedź meczu Enea Falubaz Zielona Góra – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Enea Falubaz Zielona Góra

Autor: Edyta Wojdeł

Początek rewanżów w 1. Lidze Żużlowej. Zapowiedź meczu Enea Falubaz Zielona Góra – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Przed nami pierwszy mecz rewanżowy w 1. Lidze Żużlowej. Już w tę sobotę 03.06 o godz. 16:30 na Stadionie Żużlowym w Zielonej Górze odbędzie się pierwsze spotkanie drugiej części fazy zasadniczej. Enea Falubaz Zielona Góra podejmie na domowym torze H. Skrzydlewską Orła Łódź.

Sobotnie spotkanie będzie jednym z dwóch zaplanowanych na ten dzień meczy, na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. W ubiegłym tygodniu obydwie drużyny spotkały się na łódzkiej Moto Arenie, gdzie goście z Zielonej Góry odnieśli solidne zwycięstwo i utrzymali status niepokonanych.

Żużlowcy Enea Falubazu Zielonej Góry od początku sezonu nie odnotowali jeszcze ani jednej porażki. Zarówno wszystkie mecze domowe, jak i wyjazdowe zwieńczyli kompletem dodatnich punktów, co uplasowało ich na na pierwszej pozycji w tabeli i zapewniło znaczącą przewagę nad pozostałymi zespołami. W ubiegłym roku żadna z pierwszoligowych drużyn nie była w stanie dorównać Myszom na ich własnym podwórku. Pierwsza połowa obecnego sezonu pokazała, że zielonogórska drużyna zamierza utrzymać swój owal jako niezdobyty. Dodatkowo do drużyny, po kontuzji, powrócił Luke Becker, co bez wątpienia jeszcze bardziej wzmocniło Zielonogórzan.

Drużyna H. Skrzydlewska Orzeł Łódź w pierwszej części rundy zasadniczej 1. Ligi Żużlowej odnotowała na swoim koncie cztery porażki i trzy wygrane. Forma łódzkich Orłów pozostawia jeszcze sporo do życzenia, a indywidualne punktowe wahania zawodników doprowadziły ostatnio do zmian w podstawowej obsadzie zespołu. Do drużyny dołączył bowiem Rune Holta, który w ostatnim meczu Łodzian przeciwko zespołowi z Zielonej Góry, zastąpił Timo Lahtiego.

Czy H. Skrzydlewska Orzeł Łódź będzie pierwszą drużyną, która wreszcie przełamie świetną passę Zielonogórzan? Czy też Enea Falubaz Zielona Góra podtrzyma status niepokonanego zarówno na własnym owalu, jak i w całej 1. Lidze żużlowej? O tym przekonamy się już w sobotę.

Fanów czarnego sportu zapraszamy na stadion przy ul. Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze oraz na platformę Canal+ Sport5. Początek transmisji o godzinie 18:30. Sędzią zawodów będzie Artur Kuśmierz, komisarzem toru Łukasz Izak, a komisarzem technicznym Krzysztof Orzeł.

Awizowane składy:

Enea Falubaz Zielona Góra:
9. Przemysław Pawlicki
10. Rasmus Jensen
11. Rohan Tungate
12. Luke Becker (U24)
13. Krzysztof Buczkowski
14. Dawid Rempała
15. Michał Curzytek

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
1. Timo Lahti
2. Rune Holta
3. Tomasz Gapiński
4. Mateusz Tonder (U24)
5. Niels-Kristian Iversen
6. Mateusz Dul
7. Aleksander Grygolec

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE!

fot. własna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *