Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Emocji w 1. Lidze ciąg dalszy. Start podejmie Wybrzeże!

Emocji w 1. Lidze ciąg dalszy. Start podejmie Wybrzeże!

Autor: Jakub Żak

bs tv1
Emocji w 1. Lidze ciąg dalszy. Start podejmie Wybrzeże! 2

Emocji w 1. Lidze ciąg dalszy. Start podejmie Wybrzeże!

W najbliższy wtorek na torze w Gnieźnie lokalny Start zmierzy się z liderem tabeli Wybrzeżem Gdańsk. Jest to zaległe spotkanie 3. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej, a oba kluby na ten moment wciąż są niepokonane.

Drużyna Aforti Start Gniezno ma za sobą tylko jeden mecz, a było to zwycięskie starcie z Unią Tarnów na wyjeździe, gdzie cały zespół pokazał się z całkiem dobrej strony. Jedną z największych niespodzianek tamtego spotkania był dobry występ Mirosława Jabłońskiego, na którego nikt nie stawiał przed sezonem. Ekipa z Pierwszej Stolicy Polski oprócz atutu własnego toru będzie dysponować również mocnym zawodnikiem u-24, którego brakuje drużynie z Gdańska. Frederik Jakobsen w zeszłym sezonie zgromadził średnią 2.04, a podczas meczu z Unią zdobył 8 punktów.

Zespół z Gdańska zdążył odjechać już 3 mecze, ale wśród niech znalazła się jedna wpadka. Oprócz wygranej z Tarnowem i Bydgoszczą zremisowali na własnym torze z osłabionym ROW-em Rybnik. Zdunek Wybrzeże Gdańsk dysponuje potężnymi seniorami takimi jak Kułakow, czy Pieszczek, a ich obsada juniorska również nie wypada źle. Poważnym problemem jest pozycja u-24, na której żaden ze sprawdzanych dotychczas żużlowców nie spełnił oczkowań. Gdańsk wstępnie postawił na Lukasa Fienhage, ale przypomnijmy, że w swoim ostatnim meczu zdobył on zaledwie 4 punkty z bonusem. Na papierze gdańszczanie są faworytami, ale należy pamiętać, że mecz odbędzie się w Gnieźnie, co uczyni go niezwykle wyrównanym.

Aforti Start Gniezno – Wybrzeże Gdańsk (04.05 18:00)

składy awizowane:

Wybrzeże Gdańsk:

1. Jakub Jamróg

2. Rasmus Jensen

3. Lukas Fienhage

4. Krystian Pieszczek

5. Wiktor Kułakow

6. Alan Szczotka

7. Piotr Gryszpiński

8. Aleksandr Kaibushev

Aforti Start Gniezno:

9. Peter Kildemand

10. Frederik Jakobsen

11. Timo Lahti

12. Mirosław Jabłoński

13. Oskar Fajfer

14. bz.

15. Marcel Studziński

16. bz.

fot. Natalia Gotter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *