bs tv1

Emocji w 1. Lidze ciąg dalszy. Start podejmie Wybrzeże!

W najbliższy wtorek na torze w Gnieźnie lokalny Start zmierzy się z liderem tabeli Wybrzeżem Gdańsk. Jest to zaległe spotkanie 3. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej, a oba kluby na ten moment wciąż są niepokonane.


Drużyna Aforti Start Gniezno ma za sobą tylko jeden mecz, a było to zwycięskie starcie z Unią Tarnów na wyjeździe, gdzie cały zespół pokazał się z całkiem dobrej strony. Jedną z największych niespodzianek tamtego spotkania był dobry występ Mirosława Jabłońskiego, na którego nikt nie stawiał przed sezonem. Ekipa z Pierwszej Stolicy Polski oprócz atutu własnego toru będzie dysponować również mocnym zawodnikiem u-24, którego brakuje drużynie z Gdańska. Frederik Jakobsen w zeszłym sezonie zgromadził średnią 2.04, a podczas meczu z Unią zdobył 8 punktów.

Zespół z Gdańska zdążył odjechać już 3 mecze, ale wśród niech znalazła się jedna wpadka. Oprócz wygranej z Tarnowem i Bydgoszczą zremisowali na własnym torze z osłabionym ROW-em Rybnik. Zdunek Wybrzeże Gdańsk dysponuje potężnymi seniorami takimi jak Kułakow, czy Pieszczek, a ich obsada juniorska również nie wypada źle. Poważnym problemem jest pozycja u-24, na której żaden ze sprawdzanych dotychczas żużlowców nie spełnił oczkowań. Gdańsk wstępnie postawił na Lukasa Fienhage, ale przypomnijmy, że w swoim ostatnim meczu zdobył on zaledwie 4 punkty z bonusem. Na papierze gdańszczanie są faworytami, ale należy pamiętać, że mecz odbędzie się w Gnieźnie, co uczyni go niezwykle wyrównanym.

Aforti Start Gniezno – Wybrzeże Gdańsk (04.05 18:00)

składy awizowane:

Wybrzeże Gdańsk:

1. Jakub Jamróg

2. Rasmus Jensen

3. Lukas Fienhage

4. Krystian Pieszczek

5. Wiktor Kułakow

6. Alan Szczotka

7. Piotr Gryszpiński

8. Aleksandr Kaibushev

Aforti Start Gniezno:

9. Peter Kildemand

10. Frederik Jakobsen

11. Timo Lahti

12. Mirosław Jabłoński

13. Oskar Fajfer

14. bz.

15. Marcel Studziński

16. bz.

fot. Natalia Gotter

bs tv2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *