Żużel - Best Speedway Tv: Najnowsze Aktualności i Wiadomości

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Transfery żużlowe. Emil Sayfutdinow z nowym klubem w PGE Ekstralidze!

Emil Sayfutdinow

Autor: Jakub Żak

Transfery żużlowe. Emil Sayfutdinow z nowym klubem w PGE Ekstralidze!

Karuzela transferowa nadal trwa. Już jakiś czas temu pisaliśmy, gdzie trafi Emil Sayfutdinow, a dzisiaj się to potwierdziło. Teraz oficjalnie można powiedzieć, że w sezonie 2022 Rosjanin będzie bronił barw Apatora Toruń!

O tym mówiło się już od długiego czasu, ale dopiero teraz zarówno klub, jak i zawodnik ogłosili rozpoczęcie współpracy. Jest to na razie pierwszy potwierdzony transfer “Aniołów” i trzeba przyznać, że Torunianie zaczęli okienko z przytupem.

Sayfutdinow w klubie z Torunia jeździł już w 2014 roku, był kluczowym zawodnikiem i przyczynił się do zajęcia 5. pozycji w Ekstralidze. Potem Emil udał się do Leszna, ale po 6. latach postanowił pożegnać się z Unią. Od przyszłego sezonu 3-krotny brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata ponownie będzie reprezentował barwy Apatora.

“Nowe wyzwania przede mną! Dziękuje za zaufanie i do zobaczenia na Motoarenie” – czytamy na mediach społecznościowych rosyjskiego żużlowca.

Ostatni sezon w wykonaniu Sayfutdinowa był nieco słabszy, ale to wciąż świetny żużlowiec z wieloma sukcesami na koncie, a nie tak dawno, bo w 2020 zakończył sezon z najwyższą średnią w PGE Ekstralidze.

fot. Emilia Hamerska-Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×