Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Ekspert krytykuje po emocjonującym starciu Wilków i Polonii

Ekspert krytykuje
Fot. Cellfast Wilki Krosno

Autor: Redakcja

Ekspert krytykuje po emocjonującym starciu Wilków i Polonii

Zawody żużlowe między Cellfast Wilkami Krosno a Abramczyk Polonią Bydgoszcz wzbudziły sporo dyskusji. Mimo że wynik był napięty – 48:42 na korzyść gospodarzy, emocje na torze pozostawiły wiele do życzenia.

Krzysztof Cegielski, komentując sytuację podczas programu „Kolegium Żużlowe”, zauważył, że po niedawnych problemach w Krośnie spodziewano się lepszej jakości toru. Jednakże zarzuty o nudę podczas zawodów nie są tylko winą organizatorów – przecież przed startem nadzorował go także komisarz toru. Cegielski wskazał również na rolę zawodników, sugerując, że ich postawa na torze miała wpływ na brak widowiska.

– Po takich przejściach w Krośnie trzeba było przygotować taki tor, żeby nie było żadnych zarzutów, więc znaleźli zarzut, że nudno – zażartował Krzysztof Cegielski, dodając – Myślę, że tak to będzie w tym przypadku wyglądało. Z drugiej strony nie wydaje mi się, żeby to był jakiś problem, żeby ubić tor i go lekko porysować po zewnętrznej.

Podkreślił, że gdyby ktoś jak Emil Sajfutdinow czy Bartek Zamrzlik wziął udział, widowisko byłoby zdecydowanie lepsze. Wniosek jest taki, że jakość toru i zaangażowanie zawodników mają kluczowe znaczenie dla jakości zawodów.

– Ważne jest też to, jacy zawodnicy startowali. Kiedy patrzę z punktu widzenia zawodnika jak jechali uczestnicy tego meczu, to nikt się jakoś specjalnie nie fatygował. Można jeździć jak ostatnio wszyscy w Krośnie albo rozpędzać się jak Emil Sajfutdinow czy Bartek Zamrzlik, którzy na tym torze stworzyliby lepsze widowisko – podsumował

Grzegorz Węglarz
fot. Cellfast Wilki Krosno
tor w krośnie
Fot. T. Kasza

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *