Żużel - Best Speedway Tv

Edinburgh Monarchs zostaną bez stadionu? Od przyszłego roku szkocki klub nie będzie już ścigał się na Armadale Stadium | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Edinburgh Monarchs

Edinburgh Monarchs zostaną bez stadionu? Od przyszłego roku szkocki klub nie będzie już ścigał się na Armadale Stadium

Edinburgh Monarchs zostaną bez stadionu? Od przyszłego roku szkocki klub nie będzie już ścigał się na Armadale Stadium

Sezon 2022 jest ostatnim, w którym Edinburgh Monarchs rozgrywa domowe mecze na Armadale Stadium, na którym drużyna bierze udział w rozgrywkach Championship od 1997 roku. Teren, na którym znajduje się stadion, zostanie sprzedany pod koniec tego roku, a klub będzie musiał sobie znaleźć nowy tor, by nadal startować w lidze.

281762142 5238030759566319 7702992187813181457 n

Dla „Monarchów” czas spędzony na Armadale Stadium był najlepszym okresem w historii klubu, w którym drużyna aż 5 razy wygrywała Championship, czyli 2. poziom rozgrywkowy w Wielkiej Brytanii. Teraz dostarczono zawiadomienie mówiące, że z końcem roku żużlowcy będą musieli opuścić stadion, co jest związane z tym, że obecni właściciele sprzedają obiekt.

Szkocki klub szuka teraz nowego obiektu w okolicy, by ośrodek nadal mógł istnieć. Obecnie promotorzy skupiają się na znalezieniu odpowiedniej lokacji i zabezpieczeniu środków finansowych. Być może będzie to szansa, by klub powrócił do rodzimego miasta, czyli Edynburga, bo od 1995 drużyna musiała rozgrywać swoje mecze w Glasgow, by potem przenieść się do Armadale.

„Przez wiele lat istniało zagrożenie dla istnienia stadionu Armadale. Przez ten czas opracowywaliśmy plany i prowadziliśmy szerokie poszukiwania nowego stadionu w okolicy. To będzie znaczące wyzwanie, ale jako klub, jesteśmy znani z tego, że raz po raz stawiamy czoła wyzwaniom i odnosimy sukcesy. Właśnie to zrobimy teraz. Ciężko nad tym pracujemy i nadal będziemy pracować jeszcze ciężej” – mówi jeden z promotorów klubu John Campbell.

.

fot. Edinburgh Monarchs Speedway/Facebook

Reklamy

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×