Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Speedway 2. Ekstraliga

ebebe PSŻ Poznań – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Skorpiony chcą uszczypnąć Orły [ZAPOWIEDŹ]

PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

ebebe PSŻ Poznań – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Skorpiony chcą uszczypnąć Orły [ZAPOWIEDŹ]

Mimo, że to spotkanie trzeciej kolejki 1. Ligi Żużlowej to dla obu ekip, które stoczą w sobotę 22.04 ze sobą pojedynek o godz. 16:30 na poznańskim Golęcinie, będzie to drugi mecz w sezonie. Po pierwszych pojedynkach oba zespoły w odmiennych nastrojach przystąpią do bezpośredniego starcia po czteroletniej przerwie.
galeria 1 6
ebebe PSŻ Poznań – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Skorpiony chcą uszczypnąć Orły [ZAPOWIEDŹ] 3

Po inauguracyjnym domowym zwycięstwie podbudowana ekipa ebebe PSŻ Poznań miała jechać na poniedziałkowe spotkanie drugiej kolejki w Zielonej Górze, niestety na przeszkodzie po raz kolejny stanęła w tym sezonie pogoda. Drużyna H. Skrzydlewska Orzeł Łódź po wyjazdowej porażce z Abramczyk Polonią Bydgoszcz chciała się odbudować w domowym spotkaniu ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, niestety i w tym przypadku aura po raz kolejny była górą.

W barwach poznańskich „Skorpionów” dojdzie do kilku roszad względem pierwszego pojedynku w tym sezonie. Ze względu na finał DME w niemieckim Stralsund w tym spotkaniu nie wystąpi Duńczyk Emil Breum. Do składu ponownie nominowany jest Adrian Gała zamiast Adriana Cyfera, który wcześniej wystąpił w meczu z Trans MF Landshut Devils. Mała roszada została dokonana również w awizowanym ustawieniu ebebe PSŻ Poznań a z kolei po piątkowym treningu menedżer Tomasz Bajerski w swoim stylu zapowiada, że zmiany w wyjściowym składzie wciąż są możliwe.

Unia Leszno gromi łódzki Orzeł w sparingu

W obozie przeciwnika ebebe PSŻ Poznań nastąpiły wyłącznie kosmetyczne zmiany. Trener drużyny H. Skrzydlewska Orzeł Łódź Marek Cieślak, nie będzie mógł w tym spotkaniu skorzystać z Brytyjczyka Toma Brennana, który podobnie jak wspomniany wcześniej Duńczyk Emil Breum, wystartuje w finale DME w niemieckim Stralsund. Wydaje się, że w tym spotkaniu ekipa z miasta „Włókniarzy” przystąpi bez zawodnika rezerwowego, stawiając na trzon, który rozpoczął sezon podczas meczu pierwszej kolejki w Bydgoszczy.

galeria 2 6
ebebe PSŻ Poznań – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Skorpiony chcą uszczypnąć Orły [ZAPOWIEDŹ] 4

Trudno jednoznacznie wskazać faworyta tego spotkania, choć wydaje się, że tym razem warunki pogodowe mogą być sprzymierzeńcem gospodarskiej drużyny ebebe PSŻ Poznań by móc zrobić tor pod siebie. Ekipa H. Skrzydlewska Orzeł Łódź będzie jednak także szukać swoich szans, mając w pamięci ostatnie spotkania z poznańskimi „Skorpionami”, z których wychodziła zwycięsko. Pogoda oraz emocje na Golęcinie są zatem gwarantowane, nie pozostaje więc nic innego jak życzyć zawodnikom udanych zawodów oraz bezkolizyjnego zakończenia tego spotkania.

Reklamy

Awizowane składy:

ebebe PSŻ Poznań
9. Kevin Fajfer
10. Aleksandr Łoktajew
11. Antonio Lindbaeck
12. Adrian Gała
13. Kacper M. Grzelak
14. Karol Żupiński
15. Kacper Teska

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
1. Timo Lahti
2. Mateusz Tonder
3. Tomasz Gapiński
4. Jakub Jamróg
5. Niels Kristian Iversen
6. Mateusz Dul
7. Aleksander Grygolec

Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×