Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska

Eastbourne Eagles nie wystartują w sezonie 2023. Klub znika z żużlowej mapy

Eastbourne Eagles

Autor: Sebastian Krauz

Oceń Wpis

Eastbourne Eagles nie wystartują w sezonie 2023. Klub definitywnie znika z żużlowej mapy

Eastbourne Eagles to jeden z najbardziej rozpoznawanych klubów w Wielkiej Brytanii. Ekipa z Eastbourne od kilku lat mierzyła się jednak z problemami finansowymi które doprowadziły do upadku klubu. Wczoraj właściciele „Orłów” poinformowali o tym, że klub nie wystartuje w sezonie ligowym 2023.

Eastbourne Eagles to żużlowy klub z Eastbourne który z powodu kiepskiej sytuacji finansowej przed sezonem 2015 klub przeniósł się do najniższej klasy rozgrywkowej w Wielkiej Brytanii (National League). „Orły” to dwukrotny mistrz w latach 1995 i 2000, trzykrotny wicemistrz w latach 1993, 1997 i 2002 oraz brązowy medalista w 1996 roku.

Problemy finansowe klubu nasiliły się przed sezonem 2015, co zmusiło klub do startów w najniższej klasie rozgrywkowej, czyli National League. Problemy te jednak nasilały się z każdym kolejnym rokiem. Po zmianie właścicieli po sezonie 2021, wydawało się, że klub wyjdzie na prostą. Wczoraj jednak klub poinformował żużlowy świat o tym, czego wielu spodziewało się już od dawna. Eastbourne Eagles nie wystartują w sezonie 2023. Jednym z powodów takiej decyzji jest zbyt krótki czas, jaki klub dostał na rozwiązanie wszystkich swoich problemów wewnętrznych oraz zbudowania zespołu który miałby wystartować w… Championship! W związku z tym właściciele klubu zdecydowali się wycofać zespół z rozgrywek, ponieważ właściciele stadionu nie są zainteresowani startami w National League.

– Koszty wejścia na drugi poziom rozgrywkowy były po prostu zbyt wysokie, aby zabezpieczyć wymaganą kwotę, a właścicielom stadionu nie podobało się, żebyśmy startowali na poziomie National League. Cały czas na stadionie Arlington jest tor, będziemy chcieli tam zobaczyć żużel i zrobimy wszystko, żeby odbyły się na nim jakieś zawody. Naprawdę przepraszamy za wszelkie nadzieje, które wzbudziliśmy – czytamy w komunikacie klubu.

Fot. Eastbourne Eagles

Reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×