Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Dwóch Rosjan dołącza do Unii Tarnów

Unii Tarnów

Autor: Jakub Żak

Oceń Wpis

Dwóch Rosjan dołącza do Unii Tarnów

Unia Tarnów ogłosiła dwóch nowych zawodników, którzy w sezonie 2022 będą reprezentować barwy „Jaskółek”. Do klubu z województwa małopolskiego dołączyło dwóch Rosjan – Ilja Czałow i Witalij Kotlar.

Przez ostatnie 3 lata Czałow odjechał zalewie 2 mecze w 2. Lidze Żużlowej. Nie zmienia to jednak faktu, że mimo młodego wieku jest dość doświadczonym zawodnikiem, a w polskich ligach jeździł m.in. dla drużyn z Opola, Rzeszowa, Rybika i Krosna. Jest piątym zakontraktowanym przez Unie seniorem. Nie jest to specjalne wzmocnienie dla „Jaskółek”, ale przy obecnej kadrze Tarnowa Ilja może okazać się ważnym elementem składu.

Dużo ciekawszy jest drugi transfer. Witalij Kotlar w zeszłym roku był zawodnikiem Wilków Krosno, ale ani razu nie wyjechał na tor w meczu o punkty. Teraz 21-letni Rosjanin zasila szeregi tarnowskiej Unii, gdzie ma jeździć jako zagraniczny junior. Kotlar nie zadebiutował jeszcze w Polsce, ale całkiem nieźle prezentuje się w na domowym podwórku, gdzie zajął drugie miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Rosji Juniorów, starował również w finale Indywidualnych Mistrzostw Rosji, w rodzimej lidze jeździł całkiem nieźle jako zawodnik Wostoku Władywostok. Być może nie jest to wielki transfer, ale są przesłanki, by wierzyć, że Kotlar zaskoczy w Unii i sporo wniesie do zespołu.

Oprócz wspomnianej dwójki zespół z Tarnowa zakontraktował również Troya Batchelora, Piotra Pióro, Oskara Bobera i Kennetha Hansena.

Reklamy

fot. Unia Tarnów/Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×