Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Drugoligowy klub z kolejną karą za zachowanie kibiców

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Drugoligowy klub z kolejną karą za zachowanie kibiców

Ultrapur Start Gniezno po raz kolejny w tym sezonie został ukarany przez Główną Komisję Sportu Żużlowego za zachowanie swoich kibiców. Tym razem poszło o mecz wyjazdowy w Rawiczu.

Przypomnijmy, że klub z pierwszej stolicy Polski ucierpiał już na wybrykach swoich fanów w czerwcu. Wówczas GKSŻ nałożyła karę na drugoligowy klub za rzucanie przez kibiców serpentyn na tor. Tym razem sprawa jest nieco poważniejsza – chodzi bowiem o użycie materiałów pirotechnicznych.

„Decyzją GKSŻ nasz klub otrzymał kolejną karę finansową (w zawieszeniu) za zachowanie kibiców – tym razem za mecz wyjazdowy w Rawiczu, gdzie w sektorze zajmowanym przez fanów czerwono-czarnych odpalone zostały materiały pirotechniczne.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami tego typu działania są niedopuszczalne, a klub ponosi odpowiedzialność za fanów także podczas spotkań wyjazdowych. Apelujemy o kulturalny doping przy okazji czekających nas jeszcze w tym roku pojedynków Ultrapur Start Gniezno!”

Jak poinformował klub, kara została przyznana w zawieszeniu, dlatego tak ważne jest dla władz, by przekonać kibiców do zaprzestania podobnych działań w przyszłości. Przed Ultrapur Startem Gniezno jeszcze co najmniej dwa mecze półfinałowe z OK Bedmet Kolejarzem Opole, a w przypadku ich pozytywnego zakończenia, gnieźnianie powalczą w wielkim finale o awans na zaplecze PGE Ekstraligi. Kibice również muszą stanąć na wysokości zadania, ale miejmy nadzieję, że poprzestaną na zwykłym dopingu bez łamania regulaminu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *