Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Trzeci transfer eWinner Apatora – Karol Żupiński nowym juniorem torunian

Autor: Redakcja

Trzeci transfer eWinner Apatora – Karol Żupiński nowym juniorem torunian

Kolejny wyczekiwany w Toruniu transfer (obok Roberta Lamberta i Pawła Przedpełskiego) doszedł w końcu do skutku. Karol Żupiński zasilił dzisiaj szeregi eWinner Apatora. Młody zawodnik ma za zadanie zwiększyć siłę rażenia formacji juniorskiej.

18-letni junior jeżdżący dotychczas dla macierzystego Zdunek Wybrzeża Gdańsk postanowił wykonać ważny krok w swojej karierze i spróbować sił w drużynie z PGE Ekstraligi. Beniaminek z Torunia natomiast potrzebował niezbędnego wzmocnienia pod numerami juniorskimi po zakończeniu wieku juniora przez Igora Kopcia-Sobczyńskiego. Dla Karola Żupińskiego to była idealna okazja do tego, by po zaprezentowaniu swoich możliwości w eWinner 1. lidze wskoczyć poziom wyżej i tym samym pomóc sobie w dalszym rozwoju. Nowy „Anioł” będzie mógł także udowodnić, że słabsze wyniki z drugiej części ubiegłego sezonu były jedynie efektem problemów sprzętowych i że nadal potrafi jeździ przynajmniej na takim poziomie, jak przed kryzysem. Od klubu z Torunia najprawdopodobniej otrzyma należyte wsparcie sprzętowe, a lubiana przez niego Motoarena powinna być idealnym miejsce do dalszego rozwoju i osiągania oczekiwanych wyników. Dodatkowym atutem jest logistyka. Trasę Gdańsk-Toruń bardzo szybko będzie mógł pokonywać autostradą A1, co niewątpliwie było jednym z pozasportowych argumentów przemawiających za transferem do Grodu Kopernika.

Od czasu odejścia Daniela Kaczmarka brakowało w eWinner Apatorze utalentowanego juniora, który będzie w stanie zrobić różnicę na torze. Karol jest zawodnikiem, który może w przyszłości stać się czołowym juniorem PGE Ekstraligi. Nie należy jednak od niego oczekiwać wybitnych wyników już od pierwszego spotkania. Kibice mogą mieć jednak nadzieję, że pod okiem trenera Tomasza Bajerskiego poczyni odpowiedni postęp. Progres i wyniki powinny przyjść z czasem. W Toruniu wszyscy marzą o juniorze prezentującym poziom Pawła Przedpełskiego sprzed przejścia w wiek seniora. Czy Karol kimś takim będzie? Przekonajmy się w kolejnych sezonach.

1 odpowiedź do “Trzeci transfer eWinner Apatora – Karol Żupiński nowym juniorem torunian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *