Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Dlaczego Matej Zagar nie trafił do GKM-u? Prezes odpowiedział. „Były zaawansowane rozmowy”

Matej Zagar
Fot. Michał Szmyd

Autor: Jakub Bielak

Dlaczego Matej Zagar nie trafił do GKM-u? Prezes odpowiedział. „Były zaawansowane rozmowy”

ZOOleszcz GKM Grudziądz znalazł się w połowie sezonu zasadniczego PGE Ekstraligi w bardzo nieciekawej sytuacji. Sensacyjnie koniec sezonu ogłosił Jason Doyle, który musi porządnie odpocząć od żużla, by zaleczyć wszystkie urazy. GKM musiał zatem na gwałt szukać jego zastępstwa.

Ostatecznie padło na Michaela Jepsena Jensena. To Duńczyk opuścił szeregi #OrzechowaOsada PSŻ Poznań, gdzie przegrywał dotychczas walkę o skład i zasilił grudziądzki team. Wiadomo było jednak, że rozmowy toczą się nie tylko z nim, ale również z Matejem Zagarem. Słoweniec nadal pozostaje bezrobotny i wydawało się, że kontuzja Doyla jest dla niego idealną okazją, by powrócić do jazdy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Negocjacje z doświadczonym zawodnikiem skomentował podczas poniedziałkowego Magazynu Eleven Sports Marcin Murawski, prezes ZOOleszcz GKM-u.

Były zaawansowane rozmowy z Matejem, a ta emotka z social mediów była zapewne do kwot, jakie padały, które były też oderwane od rzeczywistości. My od początku chcieliśmy iść w inną stronę, jeśli chodzi o kontrakt Mateja. Miało to być na naszych zasadach albo w ogóle — powiedział prezes na antenie Eleven Sports.

Emotka, o której mówi prezes, widoczna jest poniżej. Słoweniec użył jej na swoim Instagramie dokładnie 4 czerwca, a więc wówczas, gdy nadal nie było jasne, kto zasili szeregi grudziądzkiej drużyny. Żużlowe media informowały wtedy, że Matej Zagar stawia wygórowane warunki finansowe, wobec czego GKM raczej nie sfinalizuje z nim rozmów. O jakich kwotach dokładnie rozmawiali obaj panowie, nigdy się nie dowiemy. Faktem jednak jest to, że doświadczony zawodnik nadal pozostaje bez klubu, a to Michael Jepsen Jensen będzie pomagał ratować GKM przed spadkiem z PGE Ekstraligi.

zagar
Instastory Mateja Zagara z 4 czerwca
Matej Zagar
Fot. Łukasz Wilk

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×