Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Darcy Ward ponownie organizuje swój turniej. Pierwsza gwiazda line upu ogłoszona.

Darcy Ward

Autor: Edyta Wojdeł

Darcy Ward ponownie organizuje swój turniej. Pierwsza gwiazda line upu ogłoszona.

Trzynastego lutego 2023 roku odbędzie się charytatywny turniej – The Darcy Ward Invitational. Jak co roku będzie to wielkie wydarzenie na torze w North Brisbane w Australii.

Darcy Ward od początku swojej kariery był jednym z tych zawodników, o których mówi się, że bez wątpienia wiele osiągną. Niebyło to nic zaskakującego biorąc pod uwagę fakt, iż australijski żużlowiec już od początku swojej kariery odnosił zachwycające sukcesy. Już jako siedemnastolatek został Mikstrzem Świata Juniorów, a zaledwie dwa lata później podczas debiutu w Grand Prix staną na podium. W całej historii swoich startów pięciokrotnie stawał na podium Mistrzostw Świata na Żużlu. Dodatkowo był istotną częścią kadry narodowej Australii podczas rozgrywek Drużynowego Pucharu Świata.

W polskiej Ekstralidze karierę zaczynał w 2009 roku i przez pięć lat reprezentował barwy toruńskich Aniołów. W 2014 Darcy zaliczył wpadkę, po której zawieszony został na dziesięć miesięcy. Po tym czasie przeniósł się do Zielonej Góry.

Niestety kariera wybitnego Australijczyka została przerwana 23 sierpnia 2015 podczas meczu Zielona Góra – Grudziądz. Wtedy to uległ on bardzo poważnemu upadkowi, w wyniku którego przerwany został rdzeń kręgowy. Wydarzenie to zakończyło karierę Darcy’ego, a co gorsza przesadziło go z motoru żużlowego na wózek inwalidzki.

Obecnie Darcy Ward mocno angażuje się w rozwój żużla w Australii. Wspiera tamtejszą młodzież oraz co roku organizuje charytatywny turniej na torze w Brisbane – The Darcy Ward Invitational. Ostatni turniej odbył się piętnastego stycznia bieżącego roku, a jego triumfatorami byli: Rohan Tungat, Ryan Douglas i Jack Holder. Kolejne wydarzenie zaplanowane zostało na 13 Lutego 2023 r. i zapowiada się na to, że zostanie stworzony całkiem interesujący line up.

Jak poinformowano w mediach społecznościowych Darcy’ego Warda gwiazdą zawodów będzie jego serdeczny kolega, Tai Woffinden, który potwierdził swoje uczestnictwo w ściganiu na Mick Doohan Raceway.

Woffy przyjął zaproszenie do jazdy w moim spotkaniu w North Brisbane, co jest bardzo ekscytujące. Ja i Woffy jesteśmy kumplami od dzieciństwa i niesamowicie będzie mieć go po raz pierwszy w moim line upie. Fani z Australii oraz nasi najwierniejsi z North Brisbane będą w siódmym niebie mogąc oglądać Woffy’ego na żywo.

Turnieje charytatywne zostały zapoczątkowane już jesienią tego samego roku, w którym zdarzył się felerny wypadek Darcy’ego Warda. Chociaż ich formy na przestrzeni lat trochę się zmieniały, to cel był jeden – zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację australijskiego żużlowca. Tai Woffinden od samego początku brał udział w wielu z tych przedsięwzięć, więc przyjęcie przez niego zaproszenia od Darcy’ego nie jest wcale tak wielkim zaskoczeniem. Najważniejsze jednak, że dało to dużą satysfakcję samemu organizatorowi i za pewne nie mniejszą zapewni również australijskim kibicom.

dhsb
Darcy Ward ponownie organizuje swój turniej. Pierwsza gwiazda line upu ogłoszona. 2

Prawdopodobnie, również wielu polskich fanów czarnego sportu chętnie obejrzy żużlowe zmagania zimowym porankiem. Uwzględniając fakt zeszłorocznej transmisji i w tym roku możemy liczyć na taką możliwość. Należy wziąć jednak pod uwagę, że jest to turniej o charakterze charytatywnym, więc możliwość śledzenia go na ekranach może, podobnie jak na początku bieżącego roku, oscylować w okolicach 60 złotych.

fot. Darcy Ward Speedway Promotions – Facebook

Zaplecze Kadry Juniorów w Krośnie. Zwycięstwo Karczewskiego i wielkie emocje

Speedway Ligaen. Żużlowa środa w Danii. Przed nami 12. kolejka zmagań

Trzy zwycięstwa na domowych torach w lidze szwedzkiej – podsumowanie wtorkowej Bauhaus Ligan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×