Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Liga Duńska/Ligi Zagraniczne

Speedway Ligaen. Żużlowa środa w Danii. Przed nami 12. kolejka zmagań

Speedway Ligaen

Autor: Bartosz Glapiak

Speedway Ligaen. Żużlowa środa w Danii. Przed nami 12. kolejka zmagań

Sezon żużlowy na północy kontynentu europejskiego wchodzi w decydującą fazę. W środę odbędzie się 12. runda zmagań w duńskiej Speedway Ligaen. Zaplanowano trzy spotkania, a w dwóch z nich ujrzymy reprezentantów Polski.

Wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 18:30. Holsted Tigers zmierzą się z Team Fjelsted. Goście nie zaliczą tego sezonu do udanych, gdyż z dorobkiem zaledwie czterech punktów znajdują się na ostatnim miejscu w klasyfikacji. Odmienne nastroje panują w Holsted. Drużyna obecnie zajmuje fotel wicelidera Speedway Ligaen z jednopunktową stratą do Sonderjylland Elite Speedway, ale ma do rozegrania jeszcze zaległe pojedynki. Z dzisiejszym starciu wydają się być faworytami, choć żużel nie takie historie już wykreował.

Awizowane składy:

Holsted Tigers:

 1. Rasmus Jensen
 2. Jacob Thorssell
 3. Lasse Bjerre
 4. Thomas Joergensen
 5. Marius Nielsen

Team Fjelsted:

 1. Frederik Jakobsen
 2. Peter Kildemand
 3. Hans Andersen
 4. Kasper Andersen
 5. Stian Vithen

W drugim spotkaniu ekipa z Slagerup podejmie na własnym stadionie lidera tabeli. Sonderjylland Elite Speedway jest jednym z pretendentów do sięgnięcia po tytuł mistrzowski. W środowym pojedynku powalczą w krajowym zestawieniu, jednak po ich stronie zabraknie poobijanego Andersa Thomsena. Z kolei uwagę może przykuć skład gospodarzy. W spotkaniu wystąpi Patryk Rolnicki, a do ścigania powróci Nicklas Porsing, który jest kojarzony przez kibiców w Polsce.

Awizowane składy:

Slangerup Speedway Klub:

 1. Andreas Lyager
 2. Michael Jepsen Jensen
 3. Patryk Rolnicki
 4. William Drejer
 5. Nicklas Porsing

Sonderjylland Elite Speedway:

 1. Mads Hansen
 2. Nicolai Klindt,
 3. Benjamin Basso
 4. Jesper Knudsen
 5. Jonas Knudsen

W trzecim meczu Esbjerg Vikings powalczą o ligowe punkty z Region Varde Elitesport. Miejscowi potrzebują kolejnych wygranych, aby nadrobić stratę do liderów tabeli. W środę w zrealizowaniu części tego celu mają pomóc Matias Nielsen, Niels Kristian Iversen, Jonas Jeppesen, Emil Breum i Sam Jensen. Przyjezdni podobnie jak Team Fjelsted znajdują się na dole klasyfikacji Speedway Ligaen, zatem starcie w Wikingami na ich torze będzie niezwykle ciężką przeprawą. W składzie drużyny Region Varde znalazł się Oskar Fajfer.

Awizowane składy:

Esbjerg Vikings:

 1. Matias Nielsen
 2. Niels Kristian Iversen
 3. Jonas Jeppesen
 4. Emil Breum
 5. Sam Jensen

Region Varde Elitesport:

 1. Nick Morris
 2. Oskar Fajfer
 3. Tim Soerensen
 4. Keynan Rew
 5. Nicolai Heiselberg

Z racji wycofania się z rozgrywek zespołu Nordjysk Elite Speedway w 12. kolejce Speedway Ligaen pauzować będzie GSK Liga. – Nordjysk Elite Speedway niestety zdecydował się wycofać z pozostałych meczów w lidze żużlowej w tym roku. Decyzja została podjęta w oparciu o sytuację ekonomiczną w North Jutland Elite Speedway – brzmiał oficjalny komunikat wystosowany przez duński klub do kibiców.

fot. Grindsted Speedway/Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×