Aktualności/Turnieje Indywidualne

Daniel King zwycięża na wyspach

Daniel King

Autor: Paweł Płóciniak

W sobotę w King’s Lynn odbył się coroczny turniej rozgrywany na samym początku sezonu – Ben Fund Bonanza. Triumfował w nim niespodziewanie Daniel King. Do finału nie załapał się faworyt turnieju Fredrik Lindgren.

Janowski – Staram się bezpiecznie startować i spokojnie wejść w sezon. Nie czas, abym jeszcze wygrywał

W sobotę 25 marca został rozegrany turniej Ben Fund Bonanza tym razem w King’s Lynn. Zeszłoroczny zwycięzca Ryan Douglas nie wystartował w tegorocznej edycji. Największą gwiazdą turnieju był Szwed Fredrik Lindgren. Zawodnik Motoru Lublin wystąpił w 5 biegach, zdobywając 12 punktów, co dało mu 5 miejsce. W finale nie wystąpił przez porażkę w bezpośrednim starciu z Tomem Brennanem.

W ostatnim wyścigu zawodów wystąpili Daniel King, Michael Palm Toft, Richie Worrall oraz wspomniany Brennan. Od samego startu w finale prowadził King i to on z 17 punktami na koncie wygrał zawody, drugie miejsce zajął Palm Toft, a trzecie Tom Brennan wyprzedzając Worralla na ostatnich metrach. Na uwagę zasługuje słaby występ Jacoba Thorssella. Jeden z liderów Stali Rzeszów zdobył tylko 5 punktów.