Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Daniel Kaczmarek: „Moje kłopoty zaczęły się po przejściu do Unii Tarnów”

Daniel Kaczmarek

Autor: Jakub Żak

Oceń Wpis

Daniel Kaczmarek: „Moje kłopoty zaczęły się po przejściu do Unii Tarnów”

Daniel Kaczmarek jeszcze kilka lat temu był świetnie zapowiadającym się młodym zawodnikiem, ale jego kariera potoczyła się w innym kierunku, niż oczekiwali tego fani. Mimo wszystko Młodzieżowy Mistrz Polski z 2016 roku ma spore nadzieje na odbudowę w Kolejarzu Rawicz, do którego dołączył po nieudanym sezonie 2021, w którym w eWinner 1. Lidze odjechał zaledwie 9 biegów.

Daniel Kaczmarek jako junior radził sobie całkiem nieźle, ale po skończeniu wieku młodzieżowca dołączył do Unii Tarnów, gdzie znacznie osłabiły się jego wyniki. Kolejnym krokiem była Ostrovia, gdzie startował w zeszłym sezonie i również nie poradził sobie najlepiej. Pomimo obecnej sytuacji Kaczmarek wierzy, że w Rawiczu będzie mógł się odbudować – „Moje kłopoty zaczęły się po przejściu do Unii Tarnów. Liczę jednak, że po przenosinach do Kolejarza Rawicz wszystko wróci na właściwe tory” – powiedział wychowanek leszczyńskiej Unii na łamach polskizuzel.pl.

„Niedźwiadki” na sezon 2022 zbudowały dość mocny skład. Oczywiście na papierze lepiej wyglądają zespoły z Opola, czy Poznania, ale Kaczmarek wraz z Prezesem Knopem wierzą, że awans jest realny, a nowy nabytek Kolejarza przypomniał zeszły rok i zaskakujący sukces debiutanta z Niemiec – „Kiedy pytałem prezesa Sławomira Knopa o cel, to powiedział o awansie. Oczywiście nie jesteśmy faworytami, ale jeśli wszystko dalej będzie się tak dobrze układało, to mamy naprawdę duże szanse na skok. Najważniejsze, to dostać się do finału, bo tam już można z każdym powalczyć. Niemiecki Landshut pokazał, że nikogo nie można skreślać. Miał awansować Kolejarz Opole, a tymczasem drużyna z Bawarii zrobiła ogromną niespodziankę” -powiedział Daniel Kaczmarek.

W rozmowie dla polskizuzel.pl Kaczmarek przekonywał również, że w Rawiczu wszystko bardzo dobrze funkcjonuje. Pochwalił również klubowych mechaników, oraz tunera – „Jest to naprawdę fajnie i profesjonalnie zbudowane. Rozbudowywany jest stadion i całe zaplecze. Mechanikami klubowymi zostali ludzie z przeszłością. Jest Maciej Jąder, który pracował dla Jasona Doyle’a oraz Sebastian Niedźwiedź, były zawodnik Kolejarza i Falubazu Zielona Góra. Świetnie układa się też współpraca z trenerem Piotrem Świderskim. Mamy też klubowego tunera, którym jest Jacek Rempała. Według mnie to będzie nasz spory atut. Unia Leszno ma Ashley’a Holloway’a, Sparta Wrocław też ma swojego tunera, więc Kolejarz z Rempałą, to jest naprawdę świetny pomysł. Ja sam wziąłem już dwa nowe silniki od Rempały” – stwierdził Młodzieżowy Mistrz Polski z 2016 roku.

Reklamy

Czy Kaczmarek odzyska dawną iskrę w nowym klubie? Zobaczymy, ale obecnie Rawicz wydaje się dla niego idealnym miejscem na odbudowę i jako kluczowa postać zespołu z pewnością będzie miał okazję udowodnić swoją wartość i walczyć z klubem o najwyższe cele w 2. Lidze Żużlowej.

fot. Natalia Gotter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×