Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Czy Sparta Wrocław nie zostawi złudzeń gościom z Grudziądza? BETARD Sparta Wrocław – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

Sparta Wrocław
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Krzysztof Choroszy

Czy Sparta Wrocław nie zostawi złudzeń gościom z Grudziądza? BETARD Sparta Wrocław – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

W piątek rozpoczniemy już 3 kolejkę tegorocznych zmagań w PGE Ekstralidze. Pierwsze spotkanie, które od 18 będą mogli śledzić kibice, odbędzie się we Wrocławiu. Na Stadionie Olimpijskim Betard Sparta Wrocław podejmować będzie ZOOleszcz GKM Grudziądz. Obie ekipy będą mogły podczas spotkania udowodnić coś sobie i swoim kibicom. Po inauguracji sezonu w najlepszej żużlowej lidze świata na tym samym obiekcie możemy przypuszczać, że emocji nie zabraknie.

Betard Sparta Wrocław po dwóch tygodniach pojedzie swój drugi mecz w tym sezonie ligowym. Wszystko przez to, że zaplanowane na ubiegłą niedzielę spotkanie z Tauron Włókniarzem Częstochowa zostało odwołane ze względu na warunki atmosferyczne. W pierwszym meczu wygrali oni zaś z NovyHotel Falubazem Zielona Góra, jednak nie było to zwycięstwo, którego większość spodziewała się przed zawodami. Wrocławianie pokonali Falubaz 47:41, ale widać było, że goście sprawili im duże problemy i mocno postawili się w pierwszym starciu tegorocznej kampanii w Ekstralidze.

Drużyna ZOOleszcz GKM-u Grudziądz w przeciwieństwie do gospodarzy ma na swoim koncie dwa odjechane spotkania. Ostatnie z nich odbyło się w ubiegłą niedzielę. Wtedy to GKM przegrał na wyjeździe z zielonogórskim Falubazem wynikiem 42:48. Grudziądzanie mogą być jednak zadowoleni w szczególności z końcówki meczu, kiedy udało im się zdecydowanie zmniejszyć stratę do „Moto Myszy”, co jest ważne w kontekście walki o punkt bonusowy. W pierwszym starciu zaś „Gołębie” podejmowały u siebie bardzo mocny Orlen Oil Motor Lublin, notując zgodnie z wieloma przewidywaniami porażkę.

Piątkowe starcie ma jednego faworyta, którym są gospodarze, Betard Sparta Wrocław. Wrocławianie są bardzo mocną drużyną, a w połączeniu z atutem własnego toru, przemawia to na ich korzyść przed drugim domowym spotkaniem w tym sezonie. GKM-owi nie można jednak odbierać szans na walkę, gdyż mogą oni pójść śladem Falubazu Zielona Góra i postawić się żółto-czerwonym. Ich zwycięstwo byłoby jednak ogromną niespodzianką.

W drużynie Betard Sparty Wrocław należy wyróżnić lidera z ostatniego meczu z Falubazem Artioma Łagutę. Rosjanin z polskim paszportem przegrał tylko raz z rywalem i przez praktycznie całe spotkanie pokazywał się ze świetnej strony. Pewnym punktem drużyny wydają się być również Daniel Bewley i Bartłomiej Kowalski. Polak świetnie zadebiutował w nowej roli, notując na swoim koncie 8 punktów z jednym bonusem. Dużo zależeć będzie od Taia Woffindena i Macieja Janowskiego, którzy nie najlepiej pojechali z Falubazem. Kilka punktów będą również chcieli dorzucić młodzieżowcy Jakub Krawczyk i Marcel Kowolik.

Z kolei w obozie ZOOleszcz GKM-u Grudziądz wszyscy mogą być pewni Maxa Fricke. Australijczyk w obu spotkaniach notował bardzo dobre występy, a w Zielonej Górze na jego swoim koncie zapisał aż 16 punktów z jednym bonusem. W poprzedniej kolejce ważnymi punktami drużyny z Grudziądza byli również Wadim Tarasienko i Jaimon Lidsey. Na wyróżnienie w szczególności zasługuje Wadim Tarasienko, który zdecydowanie poprawił się względem nieudanego w swoim wykonaniu meczu z Motorem. Ostatnio bardzo zawiódł jednak Jason Doyle, zdobywając jedynie 4 punkty. Słabo wygląda również Kacper Pludra. 22-latek nie zdobył w tym sezonie jeszcze ani jednego punktu.

Starcie Betard Sparty Wrocław z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz kibice będą mogli oglądać na antenie Eleven Sports. Start zawodów zaplanowany został na godzinę 18:00. Poniżej przedstawiamy awizowane składy obu ekip.

BETARD Sparta Wrocław

9. Tai Woffinden
10. Daniel Bewley
11. Bartłomiej Kowalski
12. Artiom Łaguta
13. Maciej Janowski
14. Marcel Kowolik
15. Jakub Krawczyk
16.

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz

1. Max Fricke
2. Jaimon Lidsey
3.Kacper Pludra
4. Wadim Tarasienko
5. Jason Doyle
6. Kevin Małkiewicz
7. Kacper Łobodziński
8.
Żużel
Fot. Łukasz Wilk
MAAS 210424 59
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *