Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Czy Polak wreszcie sięgnie po złoto? Speedway Grand Prix 3 [ZAPOWIEDŹ]

Speedway Grand Prix 3
Fot. Michał Szmyd

Autor: Krzysztof Grzęda

Czy Polak wreszcie sięgnie po złoto? Speedway Grand Prix 3 [ZAPOWIEDŹ]

Już w piątek na torze w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się finał SGP 3, czyli przedsmak rywalizacji seniorów, na starcie jest trzech Biało-Czerwonych.

Speedway Grand Prix 3 jest to rywalizacja skierowana do zawodników poniżej szesnastego roku życia. Młodzi żużlowcy ścigają się tam na motocyklach o pojemności 250cc, a tegoroczna edycja będzie trzecią w historii. Premierową edycję przed dwoma laty we Wrocławiu wygrał Mikkel Andersen, drugi był Villads Nagel, a trzeci Antoni Kawczyński. Natomiast przed rokiem rywalizacja odbyła się w Malilli, gdzie zwyciężył Rasmus Karlsson, srebrny medal zdobył Maksymilian Pawełczak, natomiast tym razem trzeci był Andersen.

Maksymiliana Pawełczaka będziemy również mogli oglądać w piątek i tym razem bez wątpienia należy go upatrywać jako jednego z głównych faworytów do złota. Poza nim udział w zeszłorocznej i tegorocznej edycji wezmą: Villads Pedersen, Cooper Rushen, Sven Cerjak, Leo Klasson, Beau Bailey, William Cairns oraz Filip Bęczkowski, który będzie pierwszym rezerwowym. Poza zawodnikiem Polonii Bydgoszcz Polskę reprezentować będą Karol Szmyd (Motor Lublin) i Maksymilian Kostera (Unia Leszno). Łącznie w Gorzowie Wielkopolskim startować będą startować żużlowcy z siedmiu państw: Polski, Szwecji, Danii, Czech, Wielkiej Brytanii, Francji, Słowenii i Australii.

Zdecydowanym faworytem jutrzejszych zawodów jest Maksymilian Pawełczak. Niespełna piętnastolatek zdobył już medal przed rokiem, co z automatu stawia go w roli jednego z głównych kandydatów do wygranej. W dodatku we wtorek w Gdańsku odbył się 1. finał Mistrzostw Europy Par 250, w którym to Polak jako jedyny skończył zawody z kompletem punktów. Tam ze świetniej strony pokazali się również Brytyjczycy, William Cairns i Cooper Rushen i to w nich należy upatrywać głównego zagrożenia dla wychowanka bydgoskiego klubu. (Pełne wyniki tych zawodów tutaj). Oczywiście na zawodników pozostałych nacji również trzeba uważać, w eliminacjach dobre wyniki pokazywali m.in. obaj Australijczycy.

Początek zawodów w piątek o godzinie 17:00
Lista startowa:

 1. Casper Appelgren (Szwecja)
 2. Villads Pedersen (Dania)
 3. Karel Prusa (Czechy)
 4. Karol Szmyd (Polska)
 5. Maksymilian Pawełczak (Polska)
 6. Cooper Rushen (Wielka Brytania)
 7. Noah Urda (Francja)
 8. Elias Jamil Jensen (Dania)
 9. Sven Cerjak (Słowenia)
 10. Leo Klasson (Szwecja)
 11. Beau Bailey (Australia)
 12. Jacob Boelcho Pedersen (Dania)
 13. Adam Nejezchleba (Czechy)
 14. Maksymilian Kostera (Polska)
 15. William Cairns (Wielka Brytania)
 16. Jordy Loftus (Australia)
 17. Filip Bęczkowski (Polska)
 18. Kewin Nycz (Polska)
Speedway Grand Prix
Fot. Roman Biliński
Rasmus Karlsson
Fot. Michał Szmyd/ Speedway Canvas

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *