Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Czy GKM zaskoczy i postawi się mimo osłabienia? Zapowiedź meczu zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – ZOOleszcz GKM Grudziądz

Czy GKM zaskoczy

Autor: Adrianna Simiela

Czy GKM zaskoczy i postawi się mimo osłabienia? Zapowiedź meczu zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – ZOOleszcz GKM Grudziądz

Czy GKM zaskoczy

Po tygodniowej przerwie od rozgrywek ligowych, już w najbliższy piątek 20 maja o godzinie 20:30 w ramach 6. kolejki PGE Ekstraligi przy Olsztyńskiej w Częstochowie rozpocznie się spotkanie pomiędzy miejscowym zielona-energia.com Włókniarzem a ZOOleszcz GKM Grudziądz. Oba zespoły w poprzedniej kolejce zostały pokonane przez swoich rywali, ale dla GKM-u była to już trzecia porażka z rzędu. Co roku starcie tych dwóch zespołów w Częstochowie daje kibicom spore emocje, ponieważ jest ono na bardzo wyrównane. Jednakże w tym roku i po ostatnim wypadku Nicki Pedersena rywale z Grudziądza są wyraźnie spisani na straty w Częstochowie.

To, że nie było spotkań PGE Ekstraligi,  nie oznacza, że zawodnicy mieli tydzień bez jazdy. Dla kilku zawodników z Włókniarza był to wyczerpujący weekend. Leon Madsen, Fredrik Lindgren oraz Jakub Miśkowiak brali udział w sobotnim cyklu Grand Prix w Warszawie, a w testować tor przed zawodami miał przyjemność Mateusz Świdnicki. Dodatkowo w niedzielę Duńczyk, Szwed występowali w Finale Mistrzostw Europy w Poznaniu, a w środę Jonas Jeppesen startował w meczu U-24 Ekstraligi przeciwko Sparcie Wrocław.

Mniej jazdy mieli za to zawodnicy z drużyny Janusza Ślączki. W jego teamie nie ma stałego uczestnika cyklu SGP, wiec poprzedni weekend był dla nich wolny od ścigania. W tygodniu rozgrywane zostały dwie zagraniczne Ligi, a mianowicie szwedzka i duńska. Gdzie jak wiadomo Nicki Pedersen zanotował upadek i na pewno nie pojedzie w najbliższym meczu, jak nie wiadomo kiedy w ogóle wróci do ścigania.

Trener z Częstochowy po przegranej w Gorzowie wrócił do takich ustawień zawodników w składzie, jak w poprzednim meczu domowym. W parze z Jonasem Jeppesenem znów pojedzie Kacper Woryna,  a z juniorami zobaczymy Fredrika Lindgrena. W drużynie gości Janusz Ślączka zmienił miejsce kapitana, Przemek Pawlicki wystąpi pod 4. Zastępstwo zawodnika wpisane zostało pod 5. Sędziować zawody będzie Piotr Lis.

Reklamy

Awizowane składy :

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Jonas Jeppesen
12. Kacper Woryna
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak
16.

ZOOleszcz GKM Grudziądz
1. Nicki Pedersen
2. Krzysztof Kasprzak
3. Frederik Jakobsen
4. Przemysław Pawlicki
5. Z. zawodnika
6. Kacper Pludra
7. Kacper Łobodziński
8.

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×