Żużel - Best Speedway Tv

Czesi wygrywają w Güstrow, Polacy z brązowym medalem | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czesi wygrywają w Güstrow, Polacy z brązowym medalem

Czesi wygrywają w Güstrow, Polacy z brązowym medalem

W sobotę o godzinie 21:30 w niemieckim Güstrow odbył się Puchar Europy Par u-19. Niespodziewanie w turnieju zwyciężył duet Czeski reprezentowany przez Jana Kvecha, Petra Chlupaca i rezerwowego Daniela Klime. Drugie miejsce zdobyła reprezentacja Łotwy, a trzecie Polski. Do tej pory odbyły się dwie duże imprezy, w których mieliśmy okazje obserwować zmagania Młodzieżowej Reprezentacji Polski – DMEJ w Łodzi i DMŚJ w Outrup.

Z obu tych imprez Polscy juniorzy wracali ze złotem, tym razem niestety rywale okazali się mocniejsi. W Niemczech Polskę reprezentowali Jakub Miśkowiak, Mateusz Cierniak i rezerwowy Mateusz Świdnicki. W trzech biegach Jakub Miśkowiak zdobył zaledwie 3 punkty i w dalszej fazie zawodów zastępował go klubowy kolega Mateusz Świdnicki, który również nie zanotował najlepszego występu, zdobywając 2 punkty. Najlepszym Polskim zawodnikiem był zdecydowanie wychowanek Unii Tarnów, który zdobył 14 punktów, więcej zdobył tylko Ricards Ansviesulis (16). W zawodach nie wystąpiła reprezentacja Niemiec, zamiast nich swoją drużynę wystawił MC Güstrow, ale nie była ona klasyfikowana.

Dla Polskich juniorów nie były to zbyt udane zawody, ale mimo tego podsumowując wyniki wszystkich tegorocznych drużynowych imprez juniorów, nasza reprezentacja ma powody do radości. 2 złote i brązowy medal to bardzo dobry wynik, a już w najbliższy piątek polscy juniorzy będę walczyć o kolejne medale, ale tym razem indywidualnie w IMŚJ.

Wynik końcowy Pucharu Europy Par u-19 w Güstrow:

Reklamy
  1. Czechy – 23p
  2. Łotwa – 20p
  3. Polska – 19p
  4. Dania – 17p
  5. Szwecja – 14p
  6. Wielka Brytania – 11p
  7. MC Güstrow – 22p (nieklasyfikowani)

fot. własne

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×