Przejdź do treści
Aktualności

Czesi wygrywają w Güstrow, Polacy z brązowym medalem

Autor: Jakub Żak

W sobotę o godzinie 21:30 w niemieckim Güstrow odbył się Puchar Europy Par u-19. Niespodziewanie w turnieju zwyciężył duet Czeski reprezentowany przez Jana Kvecha, Petra Chlupaca i rezerwowego Daniela Klime. Drugie miejsce zdobyła reprezentacja Łotwy, a trzecie Polski. Do tej pory odbyły się dwie duże imprezy, w których mieliśmy okazje obserwować zmagania Młodzieżowej Reprezentacji Polski – DMEJ w Łodzi i DMŚJ w Outrup.

Z obu tych imprez Polscy juniorzy wracali ze złotem, tym razem niestety rywale okazali się mocniejsi. W Niemczech Polskę reprezentowali Jakub Miśkowiak, Mateusz Cierniak i rezerwowy Mateusz Świdnicki. W trzech biegach Jakub Miśkowiak zdobył zaledwie 3 punkty i w dalszej fazie zawodów zastępował go klubowy kolega Mateusz Świdnicki, który również nie zanotował najlepszego występu, zdobywając 2 punkty. Najlepszym Polskim zawodnikiem był zdecydowanie wychowanek Unii Tarnów, który zdobył 14 punktów, więcej zdobył tylko Ricards Ansviesulis (16). W zawodach nie wystąpiła reprezentacja Niemiec, zamiast nich swoją drużynę wystawił MC Güstrow, ale nie była ona klasyfikowana.

Dla Polskich juniorów nie były to zbyt udane zawody, ale mimo tego podsumowując wyniki wszystkich tegorocznych drużynowych imprez juniorów, nasza reprezentacja ma powody do radości. 2 złote i brązowy medal to bardzo dobry wynik, a już w najbliższy piątek polscy juniorzy będę walczyć o kolejne medale, ale tym razem indywidualnie w IMŚJ.