Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Czas na pierwsze spotkania 1. Ligi. Zdunek Wybrzeże Gdańsk vs Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – zapowiedź

Wybrzeże Gdańsk
fot. Patrycja Sobiech

Autor: Edyta Wojdeł

Czas na pierwsze spotkania 1. Ligi. Zdunek Wybrzeże Gdańsk vs Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – zapowiedź

Przed nami początek sezonu żużlowego 2023. Już w tę sobotę 08.04 o godz. 16:30 na Stadionie Żużlowym im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku odbędzie się jedno z pierwszych spotkań fazy zasadniczej w 1. Lidze. GKS Wybrzeże Gdańsk podejmie na domowym torze spadkowicza z PGE Ekstraligi – Arged Malesę Ostów Wielkopolski.

Sobotnie spotkanie będzie jednym z dwóch, planowanych w tym dniu, meczy na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. Gospodarze poprzedni sezon zakończyli na szóstym miejscu tabeli 1. Ligi. W sobotę na domowym owalu podejmą oni tych, którzy w ubiegłym sezonie podjęli próbę walki w najwyższej klasie rozgrywkowej i po zderzeniu z brutalną rzeczywistością powrócili na salony 1. Ligi.

W drugiej połowie marca, po zimowej przerwie, Gdańszczanie rozpoczęli treningi na własnym torze. Drużyna ta jednak nie odjechała przed rozpoczęciem rozgrywek żadnego spotkania sparingowego. Zatem dla żużlowych reprezentantów znad polskiego morza pierwszy mecz ligowy będzie zarazem pierwszą w tym sezonie okazją do sprawdzenia się z innym zespołem.

Nie oznacza, to jednak, iż gdańscy żużlowcy nie mieli po za treningami okazji do przedsezonowego ścigania. Nicolai Klindt oraz Keynan Rew wzięli udział w 73. Memoriale Alfreda Smoczyka w Lesznie. W ubiegły weekend na gdańskim owalu odbył się również V Memoriał Henryka Żyto, w którym wzięła udział cała piątka żużlowych seniorów reprezentujących w tym sezonie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Dodatkowo niektórzy gdańscy zawodnicy mają również za sobą pierwsze występy w Lidze Brytyjskiej, więc pomimo braku sparingów, bez wątpienia nie mogą oni narzekać na niedobór przedsezonowej jazdy.

Innym podejściem do tematu wykazali się natomiast goście z Ostrowa. Zaplanowali oni bowiem mecze sparingowe z aż czterema drużynami. Co prawda dwa z nich zostały odwołane, ale tuż przed inauguracyjnym weekendem żużlowcom z Ostrowa udało się odjechać dwa inne spotkania towarzyskie. We wtorek z ekstraligową Spartą Wrocław, a kolejnego dnia, z swoim następcą, świeżo upieczonym beniaminkiem PGR Ekstraligi – Cellfast Wilkami Krosno.

W drużynie z Ostrowa nie zabrakło również indywidualnych przygotowań do nadchodzącego sezonu. Grzegorz Walasek wziął udział w Turnieju Piotra Protasiewicza w Zielonej Górze, natomiast Tobiasz Musielak w 73. Memoriale Alfreda Smoczyka w Lesznie. Ostrowianom udało się również potrenować na własnym owalu. Wygląda zatem na to, że chociaż zawodnicy Arged Malesy mieli więcej okazji do sprawdzenia się jako drużyna, to generalnie ani im, ani też gospodarzą sobotniego spotkania nie brakowało przedsezonowych okazji do wyjazdów na tory.

Żużlowcy znad Bałtyku czy też spadkowicze z PGE Ekstraligi? Komu lepiej uda się rozpocząć nowy sezon 2023? O tym przekonamy się już w tę sobotę!

Fanów czarnego sportu zapraszamy na stadion przy ul. Zawodników 1 w Gdańsku oraz przed telewizory do Canal+ Online. Początek transmisji o godzinie 16:25. Sędzią zawodów będzie Andrzej Kraskiewicz, a komisarzem toru Krzysztof Okupski.

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Daniel Kaczmarek
10. Mads Hansen (U24)
11. Nicolai Klindt
12. Jakub Kowalski
13. Michael Jepsen Jensen
14 Miłosz Wysocki
15.

Arged Malesa Ostrów:
1. Olivier Berntzon 
2. Grzegorz Walasek
3.
4. Matias Nielsen (U24)
5. Tobiasz Musielak
6. Sebastian Szostak
7. Jakub Poczta

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE!

fot. Patrycja Sobiech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *