Żużel - Best Speedway Tv

Czas na wielki hit eWinner 1. Ligi! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Czas na wielki hit eWinner 1. Ligi!

bstv 1536x162 3

Czas na wielki hit eWinner 1. Ligi!

Już w najbliższą niedzielę o 14:00 czeka nas pojedynek dwóch zwycięzców pierwszej kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej. Na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku lokalne Wybrzeże podejmie ROW Rybnik. Biorąc pod uwagę wyniki 1. kolejki i składy obu ekip, można stwierdzić, że zapowiada świetne ściganie.

W swoim pierwszym meczu Wybrzeże pokonało Unie Tarnów na wyjeździe z przewagą dwudziestu punktów. W ich drużynie na próżno było szukać słabych punktów, każdy zawodnik z osobna pojechał dobrze, a transfery Kułakowa i Jamroga dały oczekiwany efekt. Za Gdańskiem przemawiają na pewno juniorzy, którzy w Tarnowie pokazali się z bardzo dobrej strony. Wybrzeże po raz ostatni jechało z ROW-em na własnym torze w 2019 roku, goście wygrali wtedy 50:40.

ROW Rybnik zainaugurował sezon, pokonując u siebie Wilki Krosno aż 63:27. Podobnie jak w Gdańsku tu również słabych punktów brakowało. Wszystkich kibiców zaskoczył Kacper Gomólski, który przed sezonem był typowany jako najsłabsze ogniwo formacji seniorskiej. Tymczasem były zawodnik Wybrzeża na inauguracje ligi zdobył komplet po naprawdę dobrych zawodach w jego wykonaniu. Warto też pamiętać, że Gomólski dobrze zna gdański owal i to może okazać się kluczowe podczas spotkania.

Zbliżający się mecz bez wątpienia będzie spotkaniem na szczycie 1. Ligi. Potencjał obu składów jest ogromny, a niedzielne spotkanie będzie kwintesencją tego, jak silne i zdeterminowane są obecnie drużyny z zaplecza PGE Ekstraligi.

Reklamy

Awizowane składy:

ROW Rybnik:
1. Kacper Gomólski
2. Sergei Logachev
3. Viktor Trofymov
4. Rune Holta
5. Michael Jepsen Jensen
6. Mateusz Tudzież
7. Przemysław Giera

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Krystian Pieszczek
10. Rasmus Jensen
11. Jakub Jamróg
12. Michał Gruchalski
13. Viktor Kulakov
14. Piotr Gryszpiński
15. Alan Szczotka

fot. Natalia Gotter

baner 1200 200

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×