Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Czas na Metalkas 2. Ekstraliga. W Krośnie zagości drużyna PSŻ Poznań. Wilki Krosno głodne kolejnego zwycięstwa

Metalkas 2. Ekstraliga
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Marysia Charzewska

Czas na Metalkas 2. Ekstraliga. W Krośnie zagości drużyna PSŻ Poznań. Wilki Krosno głodne kolejnego zwycięstwa

Początek weekendu zapowiada się ścigająco. W piątek 10 maja o godz. 18.00 czekają nas żużlowe emocje przy L1 w Krośnie. Krośnieńskie Wilki podejmą u siebie drużynę #OrzechowaOsada PSŻ Poznań. Czy Wilki będą kontynuować dobrą passe wygranych spotkań?

Kibice czekają na dobre show i mnóstwo emocji w meczu w Krośnie, a pogoda od kilku dni dopisuje i prognozy na piątek są obiecujące. Drużyna Wilków nie zwalnia tempa i odjeżdża kolejne dobre spotkania. Zawodnicy z Poznania równie dobrze zaczęli sezon. Obie drużyny miały okazję objechać ze sobą mecze sparingowe. 27 marca ekipa Cellfast Wilków Krosno przegrała na wyjeździe ze Skorpionami 39:51. 1 kwietnia to wielkanocne spotkanie wygrały Wilki z wynikiem 50:39. Jednak w składzie krośnian nieobecny był Kapitan Václav Milík. Najbliższe starcie zapowiada się więc jako niezwykle emocjonujące widowisko. Tor w Krośnie, znanym z szybkich zakrętów i wymagających warunków, będzie miejscem, gdzie umiejętności każdego żużlowca zostaną wystawione na najwyższą próbę.

Wilki Krosno, znane z nieustępliwości i zaangażowania, podążają po kolejne zwycięstwo. Z każdym wyścigiem udowadniają, że są niebezpiecznym rywalem dla każdej drużyny. Jednakże PSŻ Poznań to również mocny rywal. Choć nieco niżej w tabeli, drużyna ta posiada w swoim arsenale żużlowych talentów, gotowych stawić czoła trudnym zadaniom. Nie sposób pominąć też indywidualnych gwiazd, które na torze będą walczyć o każdy punkt dla swojej drużyny. Zarówno Wilki Krosno, jak i PSŻ Poznań, mogą prezentować się zawodnikami, których umiejętności potrafią zawstydzić niejednego rywala.

Zawodnicy po Derbach czują się dobrze na wyjazdach jak i u siebie. W czwartek 9 maja krośnieńscy żużlowcy w składzie Norbert Krakowiak, Patryk Wojdyło, Piotr Świercz mieli okazję zaprezentować się w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Polski. Przepustkę do IMP Challenge wywalczył tylko Krakowiak.

Awizowe składy na piątkowe spotkanie

Cellfast Wilki Krosno

9.Vaclav Milik
10.Jonas Seifert-Salk
11.Patryk Wojdyło
12.Norbert Krakowiak
13.Dimitri Berge
14.Piotr Świercz
15.Szymon Bańdur

OrzechowaOsada PSŻ Poznań

1.Matias Nielsen
2.Szymon Szlauderbach
3.Ryan Douglas
4.Mateusz Dul
5.Aleksandr Łoktajew
6.Kacper Grzelak
7.Kapcer Teska

437738107 963231022476926 4649960440898941274 n
Fot. Cellfast Wilki Krosno
06177784 89ae 4ae0 a9a0 8c116cc6ca92
Fot. Edyta Wojdeł

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *