Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Ćwierćfinał IMP w Łodzi. Piotr i Przemysław Pawliccy poza zasięgiem rywali, dobre występy Marcina Nowaka i Bartosza Smektały

Ćwierćfinał IMP

Autor: Małgorzata Olejniczak

Łódzka Moto Arena 4 maja gościła uczestników jednego z ćwierćfinałów Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

36791149 2275899172428075 5526279663225143296 n

W środowych zawodach bezkonkurencyjni okazali się Piotr i Przemysław Pawliccy, którzy finalnie zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. O kolejności bratobójczej rywalizacji decydował bieg 19, podczas którego młodszy z braci pierwszy minął linię mety. Tuż za nimi przyjechał Marcin Nowak, który także w końcowej klasyfikacji zajął trzecie miejsce. Ostatnim zawodnikiem, który dostał się do półfinału IMP jest Bartosz Smektała.

O tym kto będzie pełnił funkcję rezerwowego w kolejnej fazie mistrzostw, zdecydował bieg dodatkowy między Wiktorem Jasińskim i Kacprem Pludrą i ostatecznie to żużlowiec Stali Gorzów będzie rezerwowym w półfinale. Zawodów z powodów sprzętowych nie ukończyli Jakub Krawczyk, który zdefektował w 3 biegu oraz Przemysław Konieczny który zaliczył groźnie wyglądający upadek w 11 gonitwie, na szczęście bez poważnych konsekwencji dla samego zawodnika.

Wyniki:

1. Piotr Pawlicki (Unia Leszno – 15 (3,3,3,3,3)
  2. Przemysław Pawlicki (GKM Grudziądz) – 14 (3,3,3,3,2)
  3. Marcin Nowak (Orzeł Łódź)- 12 (2,3,3,3,1)
  4. Bartosz Smektała (Włókniarz Częstochowa) – 11 (3,2,2,1,3)
  5. Wiktor Jasiński (Stal Gorzów) – 10 (3,1,3,0,3) oraz wygrana w biegu dodatkowym
  6. Kacper Pludra (GKM Grudziądz)- 10 (1,2,2,2,3) oraz drugie miejsce w biegu dodatkowym
  7. Daniel Kaczmarek (Kolejarz Rawicz) – 8 (2,1,2,2,1)
  8. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra)- 7 (2,0,1,2,2)