Żużel - Best Speedway Tv

Co z nowym stadionem? Spór w Lublinie | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Co z nowym stadionem?

Co z nowym stadionem? Spór w Lublinie

bstv 1536x162 4

Co z nowym stadionem? Spór w Lublinie
Autor: Aleksandra Bronisz Data: 20-05-2021

Każdy pomysł ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Tak samo jest z nowym stadionem żużlowym w Lublinie. Problem tkwi bardziej w lokalizacji, w której miałby się znaleźć.


“Co z nowym stadionem?”
Podczas debaty, która odbyła się na terenie dawnego Lubelskiego Klubu Jeździeckiego spotkała się niewielka grupa przeciwników- społeczni ekolodzy i kilku sąsiadujących mieszkańców oraz zwolennicy, czyli grupa kilkudziesięciu kibiców Motoru ubranych w żółte koszulki z napisem “nowy stadion dla Lublin”. Po ich stronie stał m.in. zastępca prezydenta Lublina- Artur Szymczyk oraz lubelscy radni.

“Co z nowym stadionem?”
Zostały przedstawione argumenty za powstaniem tego obiektu. Lublinowi potrzebny stadion, który będzie spełniał wymagania Ekstraligi. Na razie drużyna Motoru dostaje licencję warunkową, ponieważ zostało uzgodnione z zarządem ligi, że w najbliższych latach lubelscy żużlowcy będą mieli nowy obiekt do jazdy. Mowa jest również o tym, że z takim stadionem Lublin mógłby organizować największe imprezy żużlowe takie jak Speedway Grand Prix, Speedway of Nations czy Speedway European Championship.

Skończyłby się również problem ze zbyt małą ilością biletów w porównaniu do ogromnej liczby chętnych na oglądanie poczynań lubelskiej drużyny. Stadion byłby zadaszony, dzięki czemu służyłby on jako obiekt wielofunkcyjny, na którym mogłyby się odbywać całoroczne imprezy na skalę światową. Kontrargumentami przeciwników były walory przyrodnicze oraz budynki mieszkalne w pobliżu, które byłyby narażone na uciążliwy hałas.

Szacowany koszt budowy na tę chwilę to 180mln zł, ale ta kwota może wzrosnąć. Obiekt ma być jak tylko to możliwe dźwiękoszczelny, nowoczesny na miarę dzisiejszych czasów i spełniający wszystkie wymogi. Do końca maja mieszkańcy Lublina mogą zgłaszać pozytywne jak i negatywne opinie na temat nowego stadionu i jego lokalizacji.

fot. wizualizacja

bst2 1

1 Komentarz

  • Seba44
    Posted 20 maja 2021 w 13:36

    To nie jest spór tylko gówmoburza 30 ekoterrorystów vs 30-40 tyś kibiców, przecież wynik jest oczywisty

Zostaw komentarz

0/100

×