Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Cellfast Wilki Krosno ściąga posiłki z Torunia!

Autor: Redakcja

Cellfast Wilki Krosno ściąga posiłki z Torunia!

Cellfast Wilki Krosno wzmacnia obsadę formacji młodzieżowej. Nowymi „Wilkami” zostali Aleks Rydlewski i Jakub Janik. Toruńscy juniorzy dołączyli do nowego klubu na zasadzie wypożyczenia.

Po transferach większego kalibru przyszedł czas na uzupełnienia formacji juniorskiej. Te w klubie z Krosna były niezbędne, bowiem po awansie Cellfast Wilki pozostały z jednym juniorem – Kacprem Przybylskim. Dzisiaj, tj. 27.11.2020 klub podał informację o pozyskaniu na zasadzie rocznego wypożyczenia dwóch juniorów eWinner Apatora Toruń. Chodzi o Aleksa Rydlewskiego i Jakuba Janika. W minionym sezonie obaj juniorzy pojawiali się w składach meczowych pod numerem ósmym, lecz klika szans dostał tylko pierwszy z nich. Aleks Rydlewski w dziewięciu meczach pojechał w trzech biegach i nie zdobył żadnego punktu, lecz jego jazda dawała nadzieję, że przy odpowiednim rozjeżdżeniu się zacznie punktować, choćby na juniorach drużyn przeciwnych. Jakub Janik nie wystartował w żadnym wyścigu. Obaj zawodnicy natomiast pojawiali się w turniejach młodzieżowych, jak DMPJ czy Nice Cup i jeździli z różnym skutkiem. Lepsze wyniki osiągał jednak Aleks Rydlewski. Do udanych występów może zaliczyć toruńską rundę DMPJ, w której zdobył 7 punktów oraz bydgoski Nice Cup, gdzie uzbierał 6 oczek.  

Wobec tego, że w Toruniu główną trójką młodzieżowców będą najprawdopodobniej Karol Żupiński, Krzysztof Lewandowski i Kamil Marciniec, to odejście na wypożyczenie jest jak najbardziej rozsądnym ruchem ze strony Rydlewskiego i Janika. Obaj będą mieli w Krośnie większe szanse na jazdę o punkty w rozgrywkach eWinner 1 ligi. Rydlewski ma jeszcze przed sobą 3 sezony jazdy w wieku juniora i nadszedł czas, by regularnie rywalizować, podnieść sobie poprzeczkę i starać się poczynić progres. Dla Janika jest to ostatni dzwonek, bowiem po przyszłym sezonie zakończy wiek juniora i jeżeli chce zaistnieć w tym sporcie, to musi pokazać się w nowej drużynie z jak najlepszej strony.

Fot. Karol Cześnik

baner mały psd
https://pl.pitstopdistribution.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *