Przejdź do treści
Aktualności

Czy to będzie kolejny trening?  Cellfast Wilki Krosno – Trans MF Landshut Devils (zapowiedź)

Cellfast Wilki Krosno

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

Czy to będzie kolejny trening?  Cellfast Wilki Krosno – Trans MF Landshut Devils (zapowiedź)

W sobotnie popołudnie 28.05. o godzinie 16:30 na torze przy ul. Legionów w Krośnie dojdzie do spotkania Cellfast Wilki Krosno – Trans MF Landshut Devils.

20220501 133618000 iOS
Czy to będzie kolejny trening?  Cellfast Wilki Krosno - Trans MF Landshut Devils (zapowiedź) 3

Niemiecka drużyna jeżdżąca w eWinner 1 Lidze Żużlowej jak do tej pory spisuje się całkiem dobrze. Na swoim domowym, bardzo specyficznym i długim torze drużyna beniaminka napsuła krwi niejednemu faworytowi. W Landshut poległy wyżej notowane ekipy Polonii Bydgoszcz, Wybrzeża Gdańsk oraz Orła Łódź, a obecny lider tabeli Falubaz Zielona Góra, męczył się okrutnie, wygrywając jedynie sześcioma punktami. Zupełnie inaczej wygląda postawa Niemców w meczach wyjazdowych, które przegrywają z kretesem. Siłę rażenia Devils poważnie osłabiły kontuzje dwóch zawodników.

Szczególnie odnowiony uraz w meczu z Polonią lidera drużyny M. Smolińskiego, który zakończył się wstawieniem sztucznego biodra. Oznacza to koniec sezonu dla tego zawodnika. Do tego kontuzjowany jest M. Haertel, który przeszedł  dwie operacje złamanej kości oczodołu i zapewne też nieprędko zobaczymy go na torze. Manager S. Kryjom musiał więc poszukać wzmocnień i choć udało mu się zakontraktować K. Nilssona, próżno szukać Szweda w składzie na mecz z Wilkami. W porównaniu do meczu z Orłem w składzie Diabłów nastąpiła jedna zmiana. W miejsce słabo jadącego w tamtym meczu T. Buscha zobaczymy V. Grobauera.

20220501 113942810 iOS
Czy to będzie kolejny trening?  Cellfast Wilki Krosno - Trans MF Landshut Devils (zapowiedź) 4

Wilki, po pogromie, jaki sprawiły drużynie Startu Gniezno, usadowiły się na pozycji vice lidera eWinner 1 Ligi Żużlowej. Wataha w tym meczu prezentowała się świetnie imponując zarówno pod taśmą jak i na dystansie, a cichym bohaterem spotkania był F. Karczewski. Szesnastoletni zawodnik przywiózł w tym meczu 8 punktów z dwoma bonusami, skutecznie ścigając się z seniorami Startu.

Należy też wspomnieć o czystym komplecie 15 punktów w 5 startach A. Lebiediewa, ale to jest klasa sama w sobie. Wilki wracają na swój domowy tor, który po ostatnich perturbacjach został przygotowany pod czujnym okiem byłego selekcjonera Żużlowej Reprezentacji Polski trenera M. Cieślaka, na którym czują się jak ryba w wodzie. Duet M. Finfa, I. Kwieciński zwycięskiego składu nie zmienia, a krośnieńskich kibiców zapewne ucieszy, że pod nr. 16 zobaczą młodziutkiego wychowanka K. Szopę, który być może dostanie szansę debiutu w tym spotkaniu.

Awizowane składy:

Trans MF Landshut Devils
1. Kai Huckenbeck
2. Valentin Grobauer
3. Erik Riss
4. Mads Hansen
5. Dimitri Berge
6. Norick Bloedorn
7. Erik Bachhuber

Cellfast Wilki Krosno
 9. Tobiasz Musielak
10. Mateusz Szczepaniak
11. Rafał Karczmarz
12. Vaclav Milik
13. Andrzej Lebiediew
14. Franciszek Karczewski
15. Krzysztof Sadurski

16. Kacper Szopa

fot. Piotr Buczkowicz

                                                                                                                                        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *