Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Celina Liebmann pokonała rywala w U-24 Ekstralidze. Co dalej?

stali gorzów
Fot. Roman Biliński

Autor: Jakub Bielak

Celina Liebmann pokonała rywala w U-24 Ekstralidze. Co dalej?

Celina Liebmann została w tym sezonie zakontraktowana przez Stal Gorzów do rozgrywek U-24 Ekstraligi. We wtorek, 2 maja dostała szansę debiutu w rozgrywkach i to na wymagającym torze w Krośnie.

Lista startowa Brązowego Kasku. Kto wygra w Gorzowie?

22-latka na podkarpackim owalu pojawiła się na torze trzykrotnie, zapisując przy swoim nazwisku dwa punkty z bonusem. W swoim pierwszym starcie Celina Liebmann nie dała rady wygrać z mocną parą młodych Wilków w postaci Krzysztofa Sadurskiego i Marko Lewiszyna. Niemka przyjechała do mety za kolegą z pary, Jakubem Stojanowskim, ale nie straciła do niego dużo dystansu.

W swoim drugim biegu Celina Liebmann musiała ponownie uznać wyższość Lewiszyna, jednak tym razem udało jej się przyjechać przed drugim z żużlowców gospodarzy – Kacprem Szopą. W ten sposób zdobyła swój pierwszy historyczny punkt w rozgrywkach U-24 Ekstraligi. W trzeciej serii startów 22-latkę zastąpił z rezerwy taktycznej Oskar Paluch. Niemka dołożyła drugi punkt w wyścigu dwunastym, kiedy to dojechała do mety ostatnia, jednak wcześniej wykluczony został Szymon Bańdur.

Ostatecznie Enea Stal Gorzów U-24 przegrała z Orlen Cellfast Wilkami Krosno 49:41. Niemniej jednak Celina Liebmann pokazała się z przyzwoitej strony na wymagającym i nowym dla niej torze w Krośnie. Czekamy na kolejne występy ambitnej Niemki w młodzieżowych rozgrywkach na polskich torach.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×